REKLAMA
Znaleziono 3947 wyników
Kolejna linia kolejowa na Dolnym Śląsku zostanie odbudowanaartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna linia kolejowa na Dolnym Śląsku zostanie odbudowana
Samorząd Województwa Dolnośląskiego konsekwentnie realizuje plan przywracania nieczynnych od lat linii kolejowych w województwie dolnośląskim. Tym razem zdecydował się na rewitalizację jednej z najpiękniejszych linii na Dolnym Śląsku
[kujawsko-pomorskie] Województwo buduje drogi chroniąc środowiskoartykuł
Pokaż artykuł
[kujawsko-pomorskie] Województwo buduje drogi chroniąc środowisko
Budując nowe drogi w województwie kujawsko-pomorskim ochrona środowiska jest jednym z priorytetów. W...
[śląskie] Tychy: Adaptacja Pasażu Kulturalnego Andromedaartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Tychy: Adaptacja Pasażu Kulturalnego Andromeda
Rozpoczęła się adaptacja dawnego kina Andromeda na Pasaż Kulturalny - trwają prace wyburzeniowe. W...
[śląskie] Sosnowiec: budowa Skate Parku ruszy już niebawemartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Sosnowiec: budowa Skate Parku ruszy już niebawem
Już wiadomo jak będzie wyglądał Skate Park, który powstanie w Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu G...
W Kielcach otwarto Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Kielcach otwarto Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar [ZDJĘCIA]
To dzięki naukowcom Głównego Urzędu Miar nie spóźniamy się na pociąg, wiemy, że waga nie kłamie, a poziom hałasu naszej nowej zmywarki będzie ledwo słyszalny. W Kielcach powstało unikatowe miejsce na mapie Polski, w którym spotykają się badacze omawiający nowe wyzwania naukowe i techniczne. W poniedziałek 9 września oficjalnie otwarto Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar, u zbiegu al. Popiełuszki i Wrzosowej. 14 września chętni mieszkańcy Kielc będą mogli od środka zobaczyć laboratoria. Dzień później przed Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się Naukowy Piknik Metrologiczny.
Goleniów integruje sieć ścieżek pieszo-rowerowychartykuł
Pokaż artykuł
Goleniów integruje sieć ścieżek pieszo-rowerowych
Gmina Goleniów rozpoczęła kolejną inwestycję zmierzającą do stworzenia spójnej sieci ścieżek pieszo-rowerowych. Rowerowa inwestycja ma na celu integrację gminnego systemu transportu publicznego. Nowoczesna infrastruktura połączy główne węzły komunikacyjne miasta z Goleniowskim Parkiem Przemysłowym oraz terenami wiejskimi.
W centrum Warszawy powstanie nowa siedziba Sejmiku Mazowsza i Sądu Apelacyjnego [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstanie nowa siedziba Sejmiku Mazowsza i Sądu Apelacyjnego [WIZUALIZACJE]
Na terenie dawnej siedziby Agencji Rozwoju Mazowsza, przy ulicy Świętojerskiej w Warszawie, planowana jest realizacja dwóch budynków o charakterze administracyjnym i sądowym. Pierwszy z nich, o powierzchni użytkowej wynoszącej niecałe 8 tys. mkw., przeznaczony będzie na potrzeby Sądu Apelacyjnego. Drugi, nieco większy – o powierzchni 10,3 tys. metrów kwadratowych – zostanie zaadaptowany na potrzeby instytucji samorządowych Województwa Mazowieckiego. Z
[Katowice] Audytorzy przyjrzą się budowie nowej siedziby Muzeum Śląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Audytorzy przyjrzą się budowie nowej siedziby Muzeum Śląskiego
Rozpoczyna się audyt projektu "Budowa nowej siedziby Muzeum Śląskiego". Przeprowadzi go Grupa Gumułk...
[Dolnośląskie] W ciągu dwóch tygodni ruszy budowa mostu przed Odrę w Brzegu Dolnymartykuł
Pokaż artykuł
[Dolnośląskie] W ciągu dwóch tygodni ruszy budowa mostu przed Odrę w Brzegu Dolnym
565 metrów długości i 15 metrów szerokości - jutro podpisanie umowy na budowę mostu przez Odrę w Brz...
[zachodniopomorskie] Ruszyła budowa najpiękniejszego aquaparku w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
[zachodniopomorskie] Ruszyła budowa najpiękniejszego aquaparku w Polsce
W poniedziałek, 10 września, o godz. 11, na placu przy ul. Rolnej w Koszalinie uroczystym wbiciem sy...
Strategiczna inwestycja dla bezpieczeństwa energetycznego Dolnego Śląska z decyzją środowiskowąartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja dla bezpieczeństwa energetycznego Dolnego Śląska z decyzją środowiskową
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu 26 lutego br. wydał decyzję o środowiskowych uwa...
Poznaliśmy oferty na opracowanie dokumentacji dla małej obwodnicy Trzebnicyartykuł
Pokaż artykuł
Poznaliśmy oferty na opracowanie dokumentacji dla małej obwodnicy Trzebnicy
Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji małej obwodnicy Trzebnicy w ciągu...
Remont ulicy Pomorskiej będzie tańszy niż zakładało to miasto. Wybrano wykonawcę tej inwestycji [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Remont ulicy Pomorskiej będzie tańszy niż zakładało to miasto. Wybrano wykonawcę tej inwestycji [WIZUALIZACJE]
Bardzo dobre informacje odnośnie remontu jednej z najbardziej zniszczonych i wyeksploatowanych ulic w centrum Wrocławia – ulicy Pomorskiej. Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na przebudowę tej ulicy na odcinku od Dubois do wiaduktu przy Reymonta.
Zrobiono kolejny krok do budowy drogi dojazdowej do elektrowni jądrowejartykuł
Pokaż artykuł
Zrobiono kolejny krok do budowy drogi dojazdowej do elektrowni jądrowej
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Gdańsku wydał decyzję środowiskową (DŚU) dla drogi krajowej do elektrowni jądrowej „Lubiatowo-Kopalino” na odcinku od Lubiatowa do drogi wojewódzkiej nr 213. Dla trasy od DW213 do węzła Łęczyce na S6 wciąż trwa procedura uzyskiwania DŚU. To kolejny krok do realizacji tej inwestycji.
Wkrótce ruszy renowacja jednego z najstarszych zabytków w Polsce [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Wkrótce ruszy renowacja jednego z najstarszych zabytków w Polsce [FILMY]
W lipcu bieżącego roku rozpocznie się renowacja dawnego opactwa benedyktyńskiego w Płocku (województwo mazowieckie), jednego z najstarszych zabytków w Polsce. W 2018 roku płockie Wzgórze Tumskie zostało wpisane na listę Pomników Historii decyzją prezydenta Andrzeja Dudy. Prace zaplanowano na ponad dwa lata, a ich koszt wyniesie blisko 3,2 mln zł, z czego 2,7 mln zł pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.
W Gdańsku powstanie jeden z trzech inkubatorów technologii kosmicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku powstanie jeden z trzech inkubatorów technologii kosmicznych w Polsce
Gdańsk został oficjalnie wybrany na siedzibę jednego z trzech polskich inkubatorów ESA Business Incubation Centres (ESA BIC) – największego w Europie programu wspierającego startupy wykorzystujące technologie kosmiczne i satelitarne. Liderem projektu ESA BIC Poland w Gdańsku jest Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE), która od lat buduje regionalne kompetencje w obszarze nowoczesnych technologii.
Rząd blokuje przedłużenie drogi ekspresowej S5 do Czech. Lokalne władze mówią o wykluczeniuartykuł
Pokaż artykuł
Rząd blokuje przedłużenie drogi ekspresowej S5 do Czech. Lokalne władze mówią o wykluczeniu
Ministerstwo mówi „nie”, lokalne władze mówią o wykluczeniu. Spór o przyszłość S5 na Dolnym Śląsku wchodzi w decydującą fazę Droga ekspresowa S5 miała stać się jednym z kluczowych szlaków komunikacyjnych południowo‑zachodniej Polski.
Gdańsk udostępnia dwa strategiczne tereny inwestycyjne. Szansa na setki nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Gdańsk udostępnia dwa strategiczne tereny inwestycyjne. Szansa na setki nowych miejsc pracy
Gdańsk chce przyciągnąć kolejne inwestycje i inwestorów. Miejska spółka InvestGDA szuka chętnych na dzierżawę dwóch parków przemysłowych w Porcie Gdańsk w bliskim sąsiedztwie Baltic Hub: Pomorskiego Centrum Logistycznego (66 hektarów) oraz Parku Przemysłowego Ku Ujściu (28,4 hektara).
CTP skomercjalizowało 25 400 mkw. w CTPark Gdańsk Portartykuł
Pokaż artykuł
CTP skomercjalizowało 25 400 mkw. w CTPark Gdańsk Port
Międzynarodowy deweloper energii odnawialnej, dystrybutor i dostawca usług oraz rozwiązań dla branży energetycznej wynajął ponad 25 400 mkw. w CTPark Gdańsk Port. Tym samym zajmie blisko 70 proc. pierwszego etapu inwestycji. Jego oddanie do użytkowania jest zaplanowane na IV kwartał 2023 roku. W transakcji najmu doradzała agencja AXI IMMO.
Rusza Program Kolej Plus – pociągi wrócą do Bogatyni i Złotoryiartykuł
Pokaż artykuł
Rusza Program Kolej Plus – pociągi wrócą do Bogatyni i Złotoryi
Trzy dolnośląskie projekty kolejowe zostaną zrealizowane z dofinansowaniem w ramach programu Kolej Plus. Rządowy program jest dopełnieniem samorządowych planów rozwoju kolei w regionie i walki z wykluczeniem komunikacyjnym. Dofinansowanie otrzymały trzy projekty, a Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski w obecności Marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz Andrzeja Adamczyka – Ministra Infrastruktury oraz przedstawicieli PKP podpisał umowy na ich realizację.
REKLAMA