REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Wielka i strategiczna inwestycja w Porcie Ustkaartykuł
Pokaż artykuł
Wielka i strategiczna inwestycja w Porcie Ustka
Urząd Morski w Gdyni podpisał umowy na remont ponad stuletnich falochronów w Porcie Ustka. Obie konstrukcje hydrotechniczne przejdą całkowity remont z uwagi na ich zły stan techniczny, wynikający z dziesięcioleci eksploatacji w środowisku morskim. Przebudowa tej infrastruktury dostępowej umożliwi stworzenie morskiego terminalu serwisowego offshore, służącego do obsługi floty wykorzystywanej na potrzeby morskich elektrowni wiatrowych.
Rutkowski Development Sp.j.firma
Pokaż firmę
Rutkowski Development Sp.j.
Ełk, Elizy Orzeszkowej 36A/3
Galeria "Twierdza Kłodzko"inwestycja
Pokaż inwestycję
Galeria "Twierdza Kłodzko"
Kłodzko, Wambierzyce
M Park Mrągowoinwestycja
Pokaż inwestycję
M Park Mrągowo
Mrągowo, Sorkwity, Olsztyńska
Międzynarodowa firma z branży iGaming SOFTSWISS zwiększa zatrudnienie w centrum programistycznym w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Międzynarodowa firma z branży iGaming SOFTSWISS zwiększa zatrudnienie w centrum programistycznym w Poznaniu
Międzynarodowa firma SOFTSWISS z branży iGaming zwiększa zatrudnienie w stolicy Wielkopolski i wynajmuje nowe biuro w budynku E należącym do kompleksu Nowy Rynek. Firma zajmie około 2 000 mkw. powierzchni wyposażonej w technologie pozwalające redukować zużycie energii elektrycznej czy wody. W procesie transakcji najemcę wspierała firma doradcza JLL.
W elektrociepłowni Żerań powstanie największy w Polsce akumulator ciepłaartykuł
Pokaż artykuł
W elektrociepłowni Żerań powstanie największy w Polsce akumulator ciepła
PGNiG TERMIKA S.A. podpisała umowę na budowę akumulatora ciepła na terenie warszawskiej Elektrociepłowni Żerań. W ramach umowy powstanie także pompownia wody sieciowej oraz infrastruktura towarzysząca. Wykonawcą inwestycji w trybie „zaprojektuj i zbuduj” będzie Inżynieria Rzeszów S.A. z siedzibą w Rzeszowie w konsorcjum z Energy Solution sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie. Na oddanie obiektu firmy mają trzy lata od daty podpisania umowy. Wartość inwestycji to 112,5 mln PLN.
Bridgestone i ESA logistika uruchomili największy przyprodukcyjny magazyn opon w regionie w Panattoni Park Poznań East Gateartykuł
Pokaż artykuł
Bridgestone i ESA logistika uruchomili największy przyprodukcyjny magazyn opon w regionie w Panattoni Park Poznań East Gate
Bridgestone, światowy lider w dziedzinie opon i rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności, obecny w Poznaniu od 1998 roku, oraz ESA logistika otworzyli magazyn opon o powierzchni 50 000 mkw., w którym opony będą składowane oraz wysyłane do dalszej dystrybucji.
Niemiecka firma STEICO buduje trzecią fabrykę w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma STEICO buduje trzecią fabrykę w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląsku
Trwa rekrutacja do nowej fabryki STEICO w Gromadce (powiat bolesławiecki, województwo dolnośląskie), której budowa jest na ostatniej prostej. W 2023 r. zaplanowano uruchomienie trzech linii produkcyjnych, na których wytwarzane będą ekologiczne płyty i maty termoizolacyjne. Trzeci zakład w Polsce zwiększy moce produkcyjne europejskiego lidera materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych.
[Gdańsk] Renowacja Bazyliki Mariackiejinwestycja
Pokaż inwestycję
[Gdańsk] Renowacja Bazyliki Mariackiej
Gdańsk, Śródmieście
Zabytkowy park w Pietrzykowicach pod Wrocławiem otrzymał nowe drzewaartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy park w Pietrzykowicach pod Wrocławiem otrzymał nowe drzewa
Mieszkańcy gminy Kąty Wrocławskie spacerujący po pietrzykowickim parku mogą już na bieżąco obserwować wzrost 35-ciu nowych drzew i krzewów. Akcję sadzenia platanów, klonów i pigwowców zrealizowała fundacja Aeris Futuro we współpracy z firmą Kyndryl, która zasponsorowała drzewka. W wydarzeniu wzięło udział 30-stu woluntariuszy z globalnego Centrum Usług Kyndryl GSDC we Wrocławiu.
Grupa Żywiec otworzyła nową linię do produkcji puszek w Browarze Elblągartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Żywiec otworzyła nową linię do produkcji puszek w Browarze Elbląg
Grupa Żywiec uruchomiła nowoczesną linię do produkcji puszek napojowych w Browarze Elbląg. Dzięki tej inwestycji nowa linia, o wydajności 60 tys. puszek na godzinę, dwukrotnie zwiększy swoje obecne zdolności produkcyjne, co czyni ją najszybszą w Grupie Żywiec. Ponadto umożliwi produkcję wszystkich wariantów puszek napojowych stosowanych do pakowania produktów Grupy, co pozwoli zaspokoić niemal 20 proc. rynkowego zapotrzebowania na piwo w puszkach w GŻ.
PGE Energia Ciepła zainwestuje 362,4 mln zł w Rzeszowieartykuł
Pokaż artykuł
PGE Energia Ciepła zainwestuje 362,4 mln zł w Rzeszowie
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE aktywnie uczestniczy w procesie transformacji krajowego ciepłownictwa m.in. poprzez realizację działań zmierzających do zmiany aktywów wytwórczych w kierunku niskoemisyjnych, a docelowo zeroemisyjnych. Spółka wybrała Generalnego Realizatora Inwestycji zabudowy II linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.
Największa w Polsce farma fotowoltaiczna ORLENU gotowaartykuł
Pokaż artykuł
Największa w Polsce farma fotowoltaiczna ORLENU gotowa
Grupa ORLEN zakończyła rozbudowę farmy fotowoltaicznej w Kleczewie (powiat koniński, woj. wielkopolskie). Największa instalacja PV w portfolio koncernu i jednocześnie jeden z największych tego rodzaju obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej osiągnął 250 MW mocy. W ciągu roku farma wyprodukuje energię wystarczającą do zasilenia nawet 100 tys. gospodarstw domowych. Instalacja posiada koncesję Urzędu Regulacji Energetyki (URE) na wytwarzanie energii elektrycznej.
Dwie wielkie, globalne firmy wspólnie zainwestują w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Dwie wielkie, globalne firmy wspólnie zainwestują w Krakowie
Dwie wielkie, globalne firmy zrealizują wspólnie inwestycję w stolicy Małopolski. Firma Linde Gaz Polska (należąca do niemieckiego koncernu Linde AG) we współpracy z ArcelorMittal Poland (spółki należącej do koncernu ArcelorMittal z siedzibą w Luksemburgu), wybuduje na terenie krakowskiego oddziału zakład produkcji wodoru, który będzie zasilał w gaz procesowy dwie ocynkownie. Całość inwestycji przekroczy 100 mln zł. Z wodoru krakowska huta będzie mogła korzystać już pod koniec 2026 roku.
Fabryka Capchem Polandinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka Capchem Poland
Śrem, Wiosenna 12
Farma fotowoltaicznainwestycja
Pokaż inwestycję
Farma fotowoltaiczna
Rosnący popyt na miejsca w prywatnych akademikach i domach opieki oraz centra danychartykuł
Pokaż artykuł
Rosnący popyt na miejsca w prywatnych akademikach i domach opieki oraz centra danych
Według międzynarodowej firmy doradczej Savills, zapotrzebowanie na powierzchnię w trzech głównych alternatywnych sektorach nieruchomości na całym świecie wzrośnie w perspektywie kolejnych dziesięciu lat do 1,2 mld mkw. Tak wysoki popyt stwarza duże szanse dla inwestorów.
Grupa ORLEN o blisko 1/3 zwiększy moce w energetyce odnawialnej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN o blisko 1/3 zwiększy moce w energetyce odnawialnej w Polsce
Należąca do Grupy ORLEN spółka ORLEN Wind 3 podpisała z firmą EDP Renewables Polska przedwstępną umowę nabycia dwóch farm fotowoltaicznych zlokalizowanych w woj. lubuskim i wielkopolskim o łącznej mocy 280 MWp oraz farmy wiatrowej o mocy 26 MW, która znajduje się w woj. łódzkim. Wartość umowy wynosi ok. 1,15 mld zł. To jedna z największych transakcji na krajowym rynku OZE w ostatnich latach pod względem zainstalowanych mocy.
VIBE wyszedł z ziemi – postępuje budowa pierwszego w Polsce biurowca z muzycznym DNA [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
VIBE wyszedł z ziemi – postępuje budowa pierwszego w Polsce biurowca z muzycznym DNA [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec VIBE pnie się w górę. Podziemna konstrukcja budynku została ukończona, a postępy na budowie są już widoczne gołym okiem. Najnowsza inwestycja Ghelamco jako pierwsza w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Jej skomponowanie deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu.
KGHM uruchomił Instalację Oczyszczania Gazów Poprocesowych w Hucie Miedzi Legnica [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
KGHM uruchomił Instalację Oczyszczania Gazów Poprocesowych w Hucie Miedzi Legnica [ZDJĘCIA]
Dobra informacja dla mieszkańców Legnicy i okolic. Dzięki najnowszej inwestycji KGHM Polska Miedź S.A. poprawi się znacznie jakość powietrza. Miedziowy gigant uruchomił właśnie Instalację Oczyszczania Gazów Poprocesowych w Hucie Miedzi Legnica.
REKLAMA