Szwedzko-ukraińska firma z branży IT otwiera biura w PolscePixabay

Szwedzko-ukraińska firma z branży IT otwiera biura w Polsce

Orzech
Orzech
REKLAMA

Wywodząca się z ukraińskiego Charkowa szwedzko-ukraińska firma Sigma Software ma ponad 20 biur w Ukrainie i w ponad 10 innych krajach świata. Biura Sigma Software w Polsce działają od 2014 roku. Obecnie firma rozbudowuje swoje zespoły we Wrocławiu i Warszawie i planuje tam otwarcie nowych biur.

Firma przeniosła pracowników z terenów objętych wojną. W Polsce zwiększy zatrudnienie do 100 osób.

Sigma Software dostarcza najwyższej jakości rozwiązania programistyczne i doradztwo IT dla ponad 170 klientów na całym świecie, takich jak np. Volvo, SAS, Oath Inc., Fortum, IGT (wcześniej GTECH), Checkmarx, Formpipe Software, JLOOP, Vergence Entertainment, Collective, Genera Networks, Viaplay.

Sigma Software znajduje się wśród 100 najlepszych firm outsourcingu na świecie według IAOP. Świadczy usługi IT dla przedsiębiorstw, producentów oprogramowania i startupów. Pracując od 2002 roku buduje głęboką wiedzę domenową w AdTech, motoryzacji, lotnictwie, branży gier, telekomunikacji, e-learningu, FinTech, PropTech. Nieustannie pracuje nad wzbogacaniem wiedzy o cyberbezpieczeństwo, AR/VR, IoT i inne technologie.

REKLAMA

Historia Sigma Software rozpoczęła się 20 lat temu. To była długa i podróż od 5-osobowego zespołu, wynajmującego małe biuro w starym postsowieckim budynku, do międzynarodowej firmy zatrudniającej ponad 2000 specjalistów z biurami na całym świecie i globalnymi klientami, takimi jak Volvo, Verizon, Scandinavian Airlines i inni.

Przez sześć lat z rzędu Sigma Software znalazła się w rankingu 100 najlepszych firm outsourcingowych na świecie według IAOP. Teraz firma nadal się rozwija.

Sigma Software jest częścią Sigma Group, jednej z największych korporacji IT na rynku skandynawskim, która zatrudnia ponad 5000 osób w ponad 11 krajach. Sigma Software zatrudnia specjalistów z Ukrainy, Polski, USA, Szwecji i Kanady.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA