Coś tam mieszał, bo chciał most w innym miejscu (znacznie bliżej centrum) poseł Mężydło. No ale most już jest w miejscu wg mnie odpowiednim i służy wszystkim. Otwarciu towarzyszyły ochy i achy, media się rozpływały nad ukończoną inwestycją, zdjęcia były chyba w każdej gazecie. No ale natrafiłam na coś, co laurką z pewnością nie jest - artykuł z gazety Urbana "Władza leży na moście" znalazłam na stronie... fotografa ślubnego http://www.fotograftorun.eu/blog/item/68-wladza-lezy-na-moscie.html Pozdrawiam.
12 stycznia w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli władz Torunia i resortu w sprawie budowy drugiego mostu drogowego w mieście.
To największa toruńska inwestycja.W spotkaniu, które miało charakter roboczy uczestniczył m.in. prezydent Torunia Michał Zaleski oraz kierownictwo miejskiego zarządu dróg. Obie strony miały możliwość wypowiedzenia się i przedstawienia własnych uwag.
CUPT będzie przelewał na konto toruńskiego magistratu unijne pieniądze na budowę mostu przy ul. Wschodniej
Centrum Unijnych Projektów Transportowych wstrzymało wypłatę unijnej dotacji na wzniesienie nowej przeprawy drogowej pod koniec ubiegłego roku. Warszawscy urzędnicy nie przelali pieniędzy na konto toruńskiego magistratu, bo Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska unieważnił decyzję środowiskową dla najważniejszej miejskiej inwestycji.
Ja bym chciała wiedzieć, który to z mieszkańców Torunia wnioskował o stwierdzenie nieważności decyzji i chyba cały Toruń też chciałby to wiedzieć:) Czy jego nieruchomość leży na trasie?
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego utrzymał w mocy decyzję Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z 9 października 2009 roku zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą Miejskiemu Zarządowi Dróg w Toruniu pozwolenia na budowę mostu drogowego w Toruniu.
3 stycznia 2012 roku do toruńskiego magistratu wpłynęła decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie w sprawie najważniejszej miejskiej inwestycji – budowy mostu drogowego w ciągu ul. Wschodniej.
Centrum Unijnych Projektów Transportowych wstrzymało miastu wypłatę ponad 13 mln zł unijnej dotacji na budowę mostu. To efekt uchylenia przez GDOŚ decyzji środowiskowej dla najważniejszej toruńskiej inwestycji
Zgodnie z procedurą budujące most konsorcjum firm Strabag i Hermann Kirchner Polska wystawia Miejskiemu Zarządowi Dróg fakturę za wykonane prace. Nasi drogowcy płacą należność z własnych pieniędzy i zwracają się do CUPT o ich zwrot.
Kolejne stalowe elementy konstrukcji nowego toruńskiego mostu drogowego docierają do naszego miasta. Na budowie jest już ogromny dźwig, który pomoże w ich łączeniu.
Na placu budowy jest już sześć kolejnych stalowych tandemów: dwa podporowe i cztery przęsłowe. To połączone ze sobą poprzecznicami dźwigary główne konstrukcji. Trafiły na lewobrzeże pomiędzy ustawione już filary jednej z estakad. Tam też wykonano podbudowy i ułożono na nich tzw. podpory pośrednie.
Drodzy Torunianie, w najbliższych dniach pod drzwiami Waszych domów lub za wycieraczkami samochodów możecie natknąć się na kolorowe broszury z mapkami. Nie wyrzucajcie ich! To cenne „ściągawki”, które już wkrótce mogą znacznie ułatwić Wam życie!
Tymczasowa organizacja ruchu drogowego w okolicach Placu Daszyńskiego została opracowana w związku z budową nowego mostu. Największa w mieście inwestycja drogowa wpłynie oczywiście znacząco na ruch drogowy. Od ponad roku grono fachowców pracuje jednak nad tym, aby zmiany te były możliwie mało uciążliwe dla mieszkańców miasta.
Miejski Zarząd Dróg dba o to, aby na bieżąco informować torunian o zbliżających się zmianach. W przygotowanych właśnie ulotkach znalazły się mapki ilustrujące zmiany planowane głównie na ulicach: Wschodniej, Szosie Lubickiej i Żółkiewskiego. W kolorowych broszurach zostały ujęte także najdogodniejsze objazdy, umożliwiające ominięcie kłopotliwego skrzyżowania. Ulotki trafią w ciągu najbliższych dni (17-20 marca) do mieszkańców i właścicieli posesji w okolicach Placu Daszyńskiego.
Znajdą je także za wycieraczkami swoich samochodów klienci toruńskich centrów handlowych: „Copernicusa” i „Bielaw”. Niezmotoryzowani goście galerii będą mogli otrzymać ulotki przy wejściach.
Informacji kierowanej do mieszkańców i kierowców towarzyszy specjalna akcja informacyjna w Internecie. Już dziś (17 marca) na stronach http://www.most.torun.pl i http://www.mzd.torun.pl można za pomocą specjalnego formularza zadawać pytania na temat nowej organizacji ruchu. Z tej formy mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy miasta i inwestorzy – także ci, którzy przeoczą ulotki w swoich skrzynkach.
Pamiętajcie! Tych ulotek nie opłaca się wyrzucać! Już niedługo pozwolą nam spokojnie i bez zbędnych opóźnień podróżować po Toruniu. A my wszyscy będziemy dzięki nim bez zdenerwowania kibicować budowie nowej przeprawy. Wszyscy na nią czekamy!
Z życzeniami jak najszybszego powstania nowego mostu Miejski Zarząd Dróg w Toruniu