DODAJ

Prace na lewobrzeżnej estakadzie trwają

Drogi i mosty / Toruń
Prace na lewobrzeżnej estakadzie
RynekInfrastruktury
2013-08-19 11:18:16

Na budowie mostu w Toruniu trwają prace na lewobrzeżnej estakadzie. Drogowcy kładą asfalt twardolany, kapy chodnikowe i bariery energochłonne. Każdy dzień pracy zbliża inwestycję ku końcowi.

W tej chwili w 80 procentach gotowa jest prawa jezdnia estakady w rejonie ulicy Rudackiej znajdującej się na lewym brzegu mostu w Toruniu. Do wykonania pozostało ułożenie asfaltu twardolanego i drobne prace wykończeniowe.


 


– Lewa jezdnia jest gotowa w 75 procentach. Na jednej jezdni zostały nam do zrobienia kapy chodnikowe, bariery energochłonne i asfalt twardolany – wyjaśnia Piotr Kołodziejczyk, kierownik robót mostowych. Na prawej jezdni estakady znajdzie się ciąg pieszy, a na lewej rowerowy.


 


Asfalt będzie wykonany jako twardolany. – Będzie on układany rozściełaczem, specjalnie do tego celu sprowadzonym z Niemiec – wyjaśnia Kołodziejczyk. Na estakadzie wykonano izolację MMA pod układanie asfaltu. Estakada dzieli się na dwie, pierwsza – E-3 i E4, które łącznie mają długość około 800 m. Prace na budowie estakady ruszyły w styczniu 2011 roku.