[mazowieckie] Ostrołęka: OPEC kontynuuje prace związane z przebudową sieci

[mazowieckie] Ostrołęka: OPEC kontynuuje prace związane z przebudową sieci

RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
Jak czytamy w komunikacie, spółka sukcesywnie realizuje kolejne etapy przedsięwzięcia pt. „Przebudowa sieci ciepłowniczej w Energa OPEC w Ostrołęce w celu ograniczenia strat przesyłu”, dofinansowywane z funduszy unijnych.

We wrześniu ub.r. roku rozpoczęto wdrażanie systemu zdalnego odczytu ciepłomierzy i wodomierzy wraz z monitoringiem węzłów cieplnych w standardzie GSM/GPRS. Obecnie do transmisji gotowych jest 1106 zamontowanych urządzeń telemetrycznych. Do realizacji zostało zamontowanie urządzeń w węzłach cieplnych Energa OPEC (ok. 400). Ostateczny termin zakończenia prac planowany jest na połowę października 2013 roku.


W kwietniu rozpoczęto przebudowa sieci cieplnej napowietrznej na wysokiej i niskiej estakadzie „M” w Ostrołęce – zmiana technologii i materiałów izolacji termicznej. Termin zakończenia prac planowany jest w połowie lipca 2013.

 

Na początku maja rozpoczną się prace związane z przebudową magistralnej s.c. kanałowej „M” (ul. Traugutta, odcinek od M1 do M3) oraz osiedlowej sieci kanałowej w ul. Kickiego i Traugutta na technologię rur preizolowanych z pogrubioną izolacją. Termin zakończenia dla obydwu zadań planowany na koniec sierpnia 2013.


Jak informuje Energa, rozstrzygnięto także przetargi na system telemechaniki i telemetrii sieci cieplnej oraz na przebudowę sieci cieplnej napowietrznej na wysokiej estakadzie „O” i „P” w Ostrołęce – zmiana technologii i materiałów izolacji termicznej. Obecnie trwają przygotowania formalne do podpisania umów z wykonawcą. Prace rozpoczną się w połowie maja br.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA