Dziś centrum handlowe Serenada zostało otwarte dla klientów

Dziś centrum handlowe Serenada zostało otwarte dla klientów

Kraków
Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
27 października punktualnie o godzinie 10 rano drzwi galerii Serenada dla klientów zostały otwarte. Centrum handlowe kusi klientów wieloma sklepami. Wokół niego trwają prace przy budowie estakady nad ulicą Bora-Komorowskiego.

Centrum handlowe Serenada to wysoki na 25 metrów obiekt, który skrywa pod swoim dachem trzy poziomy sklepów i restauracji. Na klientów czeka 160 butików i sklepów. W galerii znajdziemy również Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa, Urząd Pocztowy, punkty usługowe m.in. krawiecki, kawiarnie, restauracje oraz bary.
Powierzchnia użytkowa obiektu to 42 tys. mkw. Oprócz palety sklepów i usług wnętrze Serenady skrywa również pojemny parking, w którym stworzono aż 1030 miejsc postojowych.
Do centrum handlowego dojechać można od strony ulicy Dobrego Pasterza. Budowa wjazdu do Serenady od strony Bora-Komorowskiego nie została ukończona na czas, prace nadal trwają. Dzięki tej estakadzie będzie możliwość dojazdu bezpośrednio z ulicy Bora-Komorowskiego. Termin ukończenia prac przy estakadzie na dzień dzisiejszy nie jest znany.
REKLAMA
Tuż przed otwarciem centrum handlowego nie obyło się bez prób wandalizmu, pseudo-graficiarze poniszczyli sprayem fragmenty elewacji po zachodniej stronie Serenady, na szczęście w porę udało się obraźliwe napisy wymazać, choć nieudolnie, gdyż napisy są jeszcze czytelne.
Galeria Serenada powstała później niż pierwotnie planowano. Początkowo rozpoczęcie budowy planowano na wiosnę w 2014 roku, lecz prace rozpoczęły się dopiero jesienią 2015 r., zatem otwarcie Serenady nastąpiło jesienią 2017 r. Wartość inwestycji to 140 mln euro.
Inwestor nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, w dalszych planach jest rozbudowa centrum na terenach obiektu handlowego "Krokus".

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA