Czas na kolejne centrum handloweźródło: KG GROUP

Czas na kolejne centrum handlowe

Kraków
Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Firma KG Group jest w trakcie przygotowań do budowy dużego centrum handlowo-usługowego w rejonie ulic Galicyjskiej i Nowohuckiej. Inwestor zamierza wybudować obiekt, w którym znajdzie się m.in. duży hipermarket, galeria na około 150 sklepów oraz parking na 2200 samochodów. Pierwsi klienci będą mogli zrobić zakupy już w 2019 roku.

Cracovia Outlet będzie dużym centrum handlowym, o powierzchni użytkowej około 22 000 mkw. W obiekcie ma pojawić się około 150 marek. Wewnątrz znajdzie się sklep wielkopowierzchniowy z wyposażeniem wnętrz, outlet oraz hipermarket, ponadto dla zmotoryzowanych przewidziano 2200 miejsc postojowych.
Inwestorem Cracovia Outlet jest firma KG Group, budująca w Krakowie sieci sklepów pod szyldem Atut, znana też dzięki wybudowaniu w Krakowie m.in. osiedla Piltza. Pozyskiwaniem najemców do nowego centrum zajmie się firma The Ocean Investment Group.
Dwa etapy

Jak zapewnia portalowi Propertynews.pl Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group, Cracovia Outlet będzie dużym centrum wyprzedażowym z atrakcyjna i bogatą ofertą handlową. Centrum powstawać będzie w dwóch etapach.
REKLAMA
W pierwszym powstanie blisko 12 tys. mkw. GLA, w drugim zaś dobudujemy 9 tys. mkw. GLA. To projekt o bardzo dużym potencjale, na który dodatkowo wpływa lokalizacja w drugim co do wielkości mieście w Polsce. Ponadto kompleks usytuowany zostanie na terenie, który funkcjonuje już w świadomości mieszkańców jako miejsce handlu zapewnia Gaczorek.
A obiektów handlowych w okolicy jest dość sporo: CH Czyżyny, M1, Selgros, CH Krokus, w tym roku przybędzie mieszkańcom w ofercie Serenada, jak również Plaza, która również zostanie przekształcona w centrum wyprzedażowe. Inwestor mimo to zwraca jednak uwagę, że atutem inwestycji jest lokalizacja, w obszarze dojazdu do 90 minut Cracovia Outlet mieszka około 4,2 mln potencjalnych klientów.
Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2017 CEE Edition obiekt zostanie zaprezentowany szerszej publiczności.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA