Trwa budowa wielkiego Tematycznego Parku Rozrywki Hossoland Grupa Hosso

Trwa budowa wielkiego Tematycznego Parku Rozrywki Hossoland

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Jedna z największych atrakcji turystycznych na terenie północno-zachodniej Polski, Tematyczny Park Rozrywki Hossoland, rośnie w oczach! Na terenie inwestycji w pobliżu miejscowości Brojce k. Gryfic w województwie zachodniopomorskim, z dnia na dzień widoczne są duże postępy. Otwarcie obiektu planowane jest na wiosnę 2024 roku.

Budowa obiektu wartego kilkaset milionów złotych ruszyła we wrześniu 2022 r. Zajmujący powierzchnię 40 ha park przy trasie ekspresowej S6 będzie największym tego typu obiektem w regionie i jednym z największych w Polsce. Prace na placu budowy Tematycznego Parku Rozrywki Hossoland przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Magia i emocje czekające na turystów

W zamierzeniach inwestorów Hossoland ma oferować rozrywkę na najlepszym światowym poziomie. Park początkowo będzie składać się z czterech krain tematycznych: rybackiego Miasta Syrenki, bursztynowego Królestwa Baltambrya, Smoczej Doliny Kopalni i Krainy Wikingów.

Na terenie Tematycznego Parku Rozrywki Hossoland znajdzie się ponad 50 atrakcji (m.in. rollercoastery i karuzele) i 75 budynków (w tym 11 restauracji, 6 kawiarni, 13 sklepów oraz wiele innych mniejszych punktów gastronomicznych i handlowych). Każdy, bez względu na wiek, znajdzie tu odpowiednie dla siebie atrakcje.

Na najmłodszych gości czekać będą karuzele, pokazy magii i place zabaw. W trakcie zwiedzania Hossolandu będzie można spotkać postacie nawiązujące do tematyki baśniowych krain.

Grupa Hosso
Grupa Hosso
Grupa Hosso
Grupa Hosso
Grupa Hosso
Grupa Hosso
Grupa Hosso
REKLAMA
Grupa Hosso

Perła w koronie regionu

– To miejsce będzie wizytówką regionu – mówi Karen Hovsepyan, wiceprezes Grupy Hosso. – Już na tym etapie śmiało mogę stwierdzić, że Hossoland będzie przyciągał wielu turystów z różnych zakątków Polski i Europy – dodaje. Cała infrastruktura obiektu składać się będzie z 75 budynków. Oprócz nich na terenie parku znajdzie się 6000 miejsc parkingowych, gotowych na przyjazd turystów z całej Polski i z zagranicy. W powstawanie parku zaangażowane są renomowane międzynarodowe firmy z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym przy pracy nad podobnymi obiektami na całym świecie.

Obiekt ma przyciągnąć 1 mln osób rocznie. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2024 r.

Grupa Hosso
Grupa Hosso
Grupa Hosso
Grupa Hosso

Pierwszy etap większej inwestycji

To będzie pierwszy etap większej inwestycji. W kolejnym planowanym do realizacji etapie oddany zostanie duży park wodny, a w dalszych latach dobudowane zostaną kolejne krainy tematyczne. Na terenie samego parku zatrudnienie znajdzie ponad 300 osób, a kolejnych kilkaset osób w firmach współpracujących.

Park rozrywki Hossoland powstaje przy współpracy z projektantami i producentami, którzy współtworzyli najlepsze parki rozrywki na świecie.

Park ma według wstępnych założeń przyciągać milion osób rocznie z 20% wzrostem rok do roku. Eksperci oceniają, że otwarcie parku przyciągnie do tego regionu wielu dodatkowych turystów z całej Polski, Niemiec, państw skandynawskich, a nawet z dalszych krajów europejskich.

Inwestorem tego wartego kilkaset milionów złotych projektu jest Grupa Hosso ze Szczecina, która znana jest z wielu inwestycji komercyjnych. Posiada centra handlowe w m.in.: Kołobrzegu, Szczecinku, Policach, Gryficach czy Białogardzie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA