W Polsce powstanie nowy, duży park rozrywki Hossoland Grupa Hosso

W Polsce powstanie nowy, duży park rozrywki Hossoland

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W Polsce ma powstać kolejny, duży park rozrywki. Tym razem tego typu obiekt ma zostać wybudowany w północno-zachodniej części naszego kraju, w województwie zachodniopomorskim.

Park rozrywki Hossoland zlokalizowany będzie w miejscowości Kiełpino (gmina Brojce, powiat gryficki), przy trasie ekspresowej S6. Będzie to 40-hektarowy teren, pełen rozrywki, emocji i przygody, definiowanych przez baśnie i legendy rodem z 4 tematycznych krain: rybackiego Miasta Syrenki, bursztynowego królestwa Baltambrya, charyzmatycznej Krainy Wikingów oraz tajemniczej Doliny Kopalni.

Na odwiedzających ma czekać 50 atrakcji, 6000 miejsc parkingowych, a infrastruktura obiektu ma składać się z blisko 75 budynków. Park rozrywki Hossoland to będą przede wszystkich rollercoastery i karuzele dla całej rodziny, magiczne pokazy, bajkowe postacie, fontanny multimedialne, gastronomia, place zabaw, sklepy z pamiątkami.

Grupa Hosso

Tak rozpocznie się historia parku Hossoland. To będzie pierwszy etap większej inwestycji. W kolejnym planowanym do realizacji etapie oddany zostanie duży park wodny, a w dalszych latach dobudowane zostaną kolejne krainy tematyczne. Na terenie samego parku zatrudnienie znajdzie ponad 300 osób, a kolejnych kilkaset osób w firmach współpracujących.

Park rozrywki Hossoland powstaje przy współpracy z projektantami i producentami, którzy współtworzyli najlepsze parki rozrywki na świecie.

REKLAMA
Grupa Hosso
Grupa Hosso

Park ma według wstępnych założeń przyciągać milion osób rocznie z 20% wzrostem rok do roku. Eksperci oceniają, że otwarcie parku przyciągnie do tego regionu wielu dodatkowych turystów z całej Polski, Niemiec, państw skandynawskich, a nawet z dalszych krajów europejskich.

7 września br. miała miejsce prezentacja założeń inwestycyjnych i projektowych tematycznego parku rozrywki Hossoland oraz podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę tego kompleksu. Jego otwarcie planowane jest na wiosnę 2024 roku.

Grupa Hosso

Inwestorem tego wartego kilkaset milionów złotych projektu jest Grupa Hosso ze Szczecina, która znana jest z wielu inwestycji komercyjnych. Posiada centra handlowe w m.in.: Kołobrzegu, Szczecinku, Policach, Gryficach czy Białogardzie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA