Ulica Marszałkowska w Warszawie zazieleni się. Otworzono oferty w przetarguźródło: Materiały prasowe

Ulica Marszałkowska w Warszawie zazieleni się. Otworzono oferty w przetargu

Orzech
Orzech
REKLAMA
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie otworzył w piątek, 26 marca oferty w przetargu na "Zieloną Marszałkowską" czyli zazielenienie jednej z najważniejszych ulic w centrum stolicy.
Ile zostanie posadzonej nowej zieleni i w jakich dokładnie miejscach na ul. Marszałkowskiej? Na to pytanie poznamy odpowiedź po sporządzeniu projektu wykonawczego. W przetargu na przygotowanie tego dokumentu oferty złożyło 5 zainteresowanych.
Materiały prasowe
Odcinek od pl. Konstytucji do ul. Nowogrodzkiej chcą projektować następujące firmy: Kom-projekt, LPW, Palmett, Polska Inżynieria i Siemens Mobility. Ich oferty wahają się od 485 tys. zł brutto do 1 mln 269 tys. zł brutto.
Ci sami wykonawcy złożyli też oferty na odcinek od ul. Królewskiej do pl. Bankowego – tutaj najtańsza oferta opiewa na 243 tys. zł brutto, a najdroższa na 1 mln 152 tys. zł brutto.
facebook.com/ZDM.Warszawa
Sprawdzanie i ocena ofert już się rozpoczęła. Analiza nadesłanych dokumentów powinna potrwać 30 dniZarząd Dróg Miejskich w Warszawie liczy, że w tym czasie wybierze i zwiąże się umową z przyszłym wykonawcą.
Zadaniem wybranej w przetargu firmy będzie przygotowanie projektu wykonawczego zmian na ul. Marszałkowskiej. Będą się one wiązały z wprowadzeniem w przestrzeń ulicy znacznie więcej zieleni. Pojawi się ona m.in. w pasie dzielącym pomiędzy jezdniami a torowiskiem. Projekt będzie przewidywał w tym miejscu nasadzenia drzew (tam, gdzie to możliwe) oraz krzewów i żywopłotów.
Jezdnie będą miały po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, zaś na prawym pasie wyznaczone zostanie parkowanie.
facebook.com/ZDM.Warszawa
Inwestycja będzie częścią programu #NoweCentrumWarszawy, którego celem jest przekształcenie śródmieścia stolicy w dostępną i zieloną przestrzeń publiczną.
Źródło: facebook.com/ZDM.Warszawa

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA