Vastint wybuduje we Wrocławiu nowy biurowiec i hotel. Powstaną obok kompleksu Business Gardenźródło: Materiały inwestora

Vastint wybuduje we Wrocławiu nowy biurowiec i hotel. Powstaną obok kompleksu Business Garden

Orzech
Orzech
REKLAMA
Vastint Poland Sp. z o.o. po raz kolejny zdecydował się na inwestycję we Wrocławiu. Wybuduje we Wrocławiu kolejny biurowiec i nowy hotel. Inwestycja zlokalizowana będzie tuż obok kompleksu biurowego Wrocław Business Garden, który również był przedsięwzięciem zrealizowanym w stolicy Dolnego Śląska przez tego inwestora.

W piątek, 18 czerwca spółka zawarła z Mostostalem Warszawa S.A. umowę na generalne wykonawstwo budynku biurowego oraz hotelowego B10 we Wrocławiu. Wartość robót budowlanych wyceniono na 23,8 mln euro netto, czyli na około 108,3 mln zł.

Termin realizacji prac wyznaczono na 15 grudnia 2022 roku. 
Przypomnijmy, Vastint Poland Sp. z o.o. wylicytował hektarowy teren w sąsiedztwie dworca Wrocław Mikołajów w 2017 roku. Zapłacił miastu osiem milionów złotych netto. 

Nowy biurowiec i hotel powstaną przy ul. Bolkowskiej na granicy wrocławskich osiedli Popowice i Szczepin, na działkach nr 4/10 i 5/3, o łącznej powierzchni 10 111 mkw. Za projekt odpowiada pracownia APA Wojciechowski Sp. z o.o. Deweloper nie zdradza szczegółów planowanej inwestycji. Informuje tylko, że nosi nazwę B10 i jest przedsięwzięciem niezależnym od zrealizowanego już po drugiej stronie drogi kompleksu biurowego Wrocław Business Garden.


Miliony za grunt

Miasto zorganizowało pisemny przetarg na sprzedaż tej nieruchomości w październiku 2017 roku. Cena wywoławcza wynosiła 5 mln 235 tys. zł netto. Najkorzystniejszą ofertę, zdaniem komisji, złożył Vastint. Zaoferował 8 mln 1 tys. zł. Zwycięzca zapowiedział tylko, że ma w planach realizację biur. Za to urzędnicy tłumaczyli nam, że przedstawiona koncepcja programowo-przestrzenna zagospodarowania nieruchomości zakłada modułowe budynki biurowo-usługowe o wysokości do 28,8 m, z dojazdem od ul. Bolkowskiej.

– Zapewniono wymaganą w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego wartość procentową terenów biologicznie czynnych poprzez uporządkowaną zieleń oraz wymagany szpaler drzew. Projekt jest zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego – mówiła wówczas Maja Wysocka z biura prasowego magistratu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA