W Bielanach Wrocławskich ruszyła budowa Frontier Park Wrocław źródło: Materiały inwestora

W Bielanach Wrocławskich ruszyła budowa Frontier Park Wrocław

ZDJĘCIA + WIZUALZIACJE
REKLAMA
W aglomeracji wrocławskiej, w Bielanach Wrocławskich w gminie Kobierzyce ruszyła realizacja pierwszej inwestycji europejskiego dewelopera Frontier Estates w Polsce – Frontier Park Wrocław.
Frontier Park Wrocław będzie obejmował ok. 9,3 tys. mkw. elastycznej powierzchni magazynowej i biznesowej z przeszkloną elewacją frontową, umożliwiającą pełnienie funkcji wystawowej i biurowej w maksymalnie dwunastu modułach (od 284 mkw. min. do 2 334 mkw. każdy).
W połowie 2021 roku, przy udziale finansowym Frontier Estates została wybudowana część ulicy Błękitnej stanowiąca drogę gminną, bezpośrednio okalająca Frontier Park Wrocław i pozwalająca na szybki dojazd od węzła autostradowego Bielany Wrocławskie.
Strategia spółki Frontier Estates zakłada stworzenie rozpoznawalnej sieci obiektów typu Small Business Units ("SBU") w całej Polsce. Obiekty dostępne do wynajęcia i realizowane w formule "forward sale" powstaną w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie, Rzeszowie i w Lublinie.
– Jako doświadczony deweloper przemysłowy w Wielkiej Brytanii, gdzie oddaliśmy do użytku ponad 40 ustandaryzowanych obiektów, dostrzegamy potencjał wykorzystania naszej wiedzy i doświadczenia w Polsce. Koncepcja Small Business Units zakłada budowę jednego lub więcej budynków o funkcji magazynowej, wystawowej, handlowej i biurowej na działkach w najlepszych lokalizacjach. Na etapie procesu komercjalizacji zamierzamy stworzyć efekt synergii pomiędzy najemcami, zwiększając tym samym potencjał nieruchomości i tworząc wartość dodaną dla regionu – mówi Noel Carter, dyrektor ds. operacji europejskich w Frontier Estates.
– Nasze inwestycje będą mogły pełnić funkcję wielokanałowych miejsc kontaktu z klientami, służąc jako punkty odbioru i zwrotu, showroom-y, magazyny, małe centra logistyczne i biura wysokiej klasy. To wszystko zaoferujemy klientom w rozsądnej cenie, na elastycznych warunkach umów najmu – mówi Noel Carter.
REKLAMA
Materiały inwestora
Zarządzający firmą Frontier Estates oceniają, że aktualny i spodziewany duży popyt na powierzchnie magazynowe, w szczególności dynamicznie rosnące zainteresowanie klientów w segmencie SBU, przełoży się na stabilny dochód o atrakcyjnym potencjale zwrotu z inwestycji dla inwestorów instytucjonalnych w przyszłości. Spółka planuje wykorzystać strategię rynkową sprawdzoną na rynku brytyjskim i w krótkim czasie powiększyć swój portfel nieruchomości w Polsce.
– Biorąc pod uwagę obecne okoliczności związane z pandemią i jej wpływem na rynek najmu, przyjęliśmy bezpieczne założenia dotyczące terminu zakończenia komercjalizacji inwestycji w Bielanach Wrocławskich i jesteśmy dobrze przygotowani do wejścia na rynek. Frontier Park Wrocław zaoferuje nie więcej niż dwanaście modułów dla grupy starannie wyselekcjonowanych najemców. Frontier Park Wrocław to produkt premium i oferta limitowana – mówi Noel Carter.
Inwestycja Frontier Estates w Polsce jest odpowiedzią na obserwowany gwałtowny wzrost w sektorze e-commerce.
Pierwsza inwestycja Frontier Estates w Polsce jest doskonale zlokalizowana w Bielanach Wrocławskich, na południe od Wrocławia, w jednej z największych stref handlowych i przemysłowych w Polsce, z szybkim i wygodnym dojazdem samochodem z centrum miasta. Działka położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 oraz węzła autostradowego A8/S8, prowadzącego do granicy Niemiec i Czech. 
Region Dolnego Śląska skupia innowacyjne podmioty produkcyjno-usługowe, współpracujące z dobrze rozwiniętym sektorem naukowym, którego potencjał wzmacnia 27 uczelni publicznych i niepublicznych z siedzibą we Wrocławiu.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (3)

Napisz komentarz
Budda(gość)
@
Wrocławianka
(gość)
Szybki i wygodny dojazd z centrum miasta na Bielany? Dobre sobie. A w drugą stronę (z Bielan do centrum) to jeszcze gorzej. Zdziwi się ten inwstor/developer. U nas nawet na autostradach są korki.... :) :) :)
Korki są wszędzie, akurat w kierunku Bielan nie jest tak najgorzej.
Xxx(gość)
@
Wrocławianka
(gość)
Szybki i wygodny dojazd z centrum miasta na Bielany? Dobre sobie. A w drugą stronę (z Bielan do centrum) to jeszcze gorzej. Zdziwi się ten inwstor/developer. U nas nawet na autostradach są korki.... :) :) :)
U nich też są korki na autostradach
Wrocławianka(gość)
Szybki i wygodny dojazd z centrum miasta na Bielany? Dobre sobie. A w drugą stronę (z Bielan do centrum) to jeszcze gorzej. Zdziwi się ten inwstor/developer. U nas nawet na autostradach są korki.... :) :) :)
REKLAMA