W Bielanach Wrocławskich trwa budowa Frontier Park Wrocław [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]źródło: Materiały inwestora

W Bielanach Wrocławskich trwa budowa Frontier Park Wrocław [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]

REKLAMA
Firma Frontier Estates poinformowała o postępach w komercjalizacji oraz budowie pierwszego projektu SBU w Polsce czyli Frontier Park Wrocław.
Na obecną chwilę projekt SBU w Bielanach Wrocławskich osiągnął ponad 50% wynajętej powierzchni, a najemcy działają w branży farmaceutycznej, e-commerce, lekkiej produkcji oraz branży instalatorskiej.
– Nasi najemcy chwalą lokalizację parku magazynowego z jego świetną widocznością z autostrady A4, a także elastyczność oferowanych powierzchni. Nasze lokale zaczynają się od 300 mkw. powierzchni magazynowej, a te większe mają aż do 1 000 mkw.. Wszystkie lokale posiadają możliwość prowadzenia lekkiej produkcji – informuje Frontier Estates Polska.
Frontier Estates Polska
Frontier Estates Polska
– Powyższe atuty oraz obecne zainteresowanie ze strony potencjalnych najemców pozwalają nam prognozować szybkie wynajęcie pozostałej wolnej powierzchni, przed zakończeniem procesu budowy. Planujemy przekazanie lokali pierwszym najemcom Frontier Park Wrocław pod koniec II kwartału 2022 roku – dodaje firma.
Frontier Estates posiada doświadczenie w realizacji 40 obiektów typu Small Business Units w Wielkiej Brytanii, a także 150 projektów w sektorze publicznym, handlowym, mieszkaniowym czy hotelarskim na terenie Europy.
Frontier Estates Polska
Frontier Estates Polska
Materiały inwestora
Frontier Estates Polska
Frontier Estates Polska
Frontier Park Wrocław będzie obejmował ok. 9,3 tys. mkw. elastycznej powierzchni magazynowej i biznesowej z przeszkloną elewacją frontową, umożliwiającą pełnienie funkcji wystawowej i biurowej w maksymalnie dwunastu modułach (od 284 mkw. min. do 2 334 mkw. każdy).

W połowie 2021 roku, przy udziale finansowym Frontier Estates została wybudowana część ulicy Błękitnej stanowiąca drogę gminną, bezpośrednio okalająca Frontier Park Wrocław i pozwalająca na szybki dojazd od węzła autostradowego Bielany Wrocławskie.

Strategia spółki Frontier Estates zakłada stworzenie rozpoznawalnej sieci obiektów typu Small Business Units ("SBU") w całej Polsce. Obiekty dostępne do wynajęcia i realizowane w formule "forward sale" powstaną w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie, Rzeszowie i w Lublinie.

– Jako doświadczony deweloper przemysłowy w Wielkiej Brytanii, gdzie oddaliśmy do użytku ponad 40 ustandaryzowanych obiektów, dostrzegamy potencjał wykorzystania naszej wiedzy i doświadczenia w Polsce. Koncepcja Small Business Units zakłada budowę jednego lub więcej budynków o funkcji magazynowej, wystawowej, handlowej i biurowej na działkach w najlepszych lokalizacjach. Na etapie procesu komercjalizacji zamierzamy stworzyć efekt synergii pomiędzy najemcami, zwiększając tym samym potencjał nieruchomości i tworząc wartość dodaną dla regionu – mówi Noel Carter, dyrektor ds. operacji europejskich w Frontier Estates.

– Nasze inwestycje będą mogły pełnić funkcję wielokanałowych miejsc kontaktu z klientami, służąc jako punkty odbioru i zwrotu, showroom-y, magazyny, małe centra logistyczne i biura wysokiej klasy. To wszystko zaoferujemy klientom w rozsądnej cenie, na elastycznych warunkach umów najmu – mówi Noel Carter.


Zarządzający firmą Frontier Estates oceniają, że aktualny i spodziewany duży popyt na powierzchnie magazynowe, w szczególności dynamicznie rosnące zainteresowanie klientów w segmencie SBU, przełoży się na stabilny dochód o atrakcyjnym potencjale zwrotu z inwestycji dla inwestorów instytucjonalnych w przyszłości. Spółka planuje wykorzystać strategię rynkową sprawdzoną na rynku brytyjskim i w krótkim czasie powiększyć swój portfel nieruchomości w Polsce.

– Biorąc pod uwagę obecne okoliczności związane z pandemią i jej wpływem na rynek najmu, przyjęliśmy bezpieczne założenia dotyczące terminu zakończenia komercjalizacji inwestycji w Bielanach Wrocławskich i jesteśmy dobrze przygotowani do wejścia na rynek. Frontier Park Wrocław zaoferuje nie więcej niż dwanaście modułów dla grupy starannie wyselekcjonowanych najemców. Frontier Park Wrocław to produkt premium i oferta limitowana – mówi Noel Carter.


Inwestycja Frontier Estates w Polsce jest odpowiedzią na obserwowany gwałtowny wzrost w sektorze e-commerce.

Pierwsza inwestycja Frontier Estates w Polsce jest doskonale zlokalizowana w Bielanach Wrocławskich, na południe od Wrocławia, w jednej z największych stref handlowych i przemysłowych w Polsce, z szybkim i wygodnym dojazdem samochodem z centrum miasta. Działka położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 oraz węzła autostradowego A8/S8, prowadzącego do granicy Niemiec i Czech. 

Region Dolnego Śląska skupia innowacyjne podmioty produkcyjno-usługowe, współpracujące z dobrze rozwiniętym sektorem naukowym, którego potencjał wzmacnia 27 uczelni publicznych i niepublicznych z siedzibą we Wrocławiu.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA