W centrum Jeleniej Góry zostanie wybudowane całoroczne, kryte lodowisko Materiały inwestora

W centrum Jeleniej Góry zostanie wybudowane całoroczne, kryte lodowisko

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Na Dolnym Śląsku powstanie kolejne nowe, całoroczne, kryte lodowisko. Tym razem w centrum Jeleniej Góry. Inwestor – miasto Jelenia Góra złożyło już wniosek o pozwolenie na realizację tej inwestycji.

17 stycznia złożono wniosek o pozwolenie na budowę obiektu usług publicznych w postaci lodowiska stałego oraz hali sportowej wraz z zapleczem socjalno-szatniowym etap I i II. Inwestycja przewidziana jest do realizacji na działce nr AR_36.40/1, 39 (Obręb 026101_1.0028), przy ul. Kilińskiego, zaledwie kilkaset metrów od rynku w Jeleniej Górze, w samym centrum tego dolnośląskiego miasta. Kubatura zabudowy wynosi 12090 m3.

Lodowisko powstanie na prośby mieszkańców, którzy chcą korzystać z jazdy na łyżwach zimą podczas niesprzyjającej pogody. Aktualnie w Jeleniej Górzedwa lodowiska na orlikach, ale są uzależnione od warunków atmosferycznych.

GUNB
GUNB
GUNB

Wykonawca będzie miał czas na realizację projektu do listopada 2023 roku. Lodowisko będzie całoroczne i wielofunkcyjne. W okresie letnim będzie pełnić funkcję rolkowiska. Będzie również zorganizowany plac zabaw dla dzieci.

Najważniejszym elementem jest betonowa płyta lodowiska, ponieważ na niej będzie można organizować wszystkie formy sportu, które mieszczą się w wymiarach. Sporty, które będzie można uprawiać to: badminton, tenis ziemny, koszykówka, siatkówka, ale również będzie rozkładany pumptrack i skatepark.

Obiekt będzie składał się z hali namiotowej, w której będzie znajdować się lodowisko, będzie posiadać wymiary około 25 x 45 m i wysokość 12 m. Od strony ulicy Kilińskiego przewidziana jest ściana murowana powiązana architektonicznie z budynkiem zaplecza.

REKLAMA
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Płyta lodowiska będzie miała 20 x 45 m w konstrukcji płyty betonowej mroźniczej (z możliwością wykorzystania jako płyty z przeznaczeniem do jazdy na rolkach). Tafla będzie mogła pomieścić od 80 do 100 osób. Hala zostanie również zaopatrzona w trybuny tymczasowe rozkładane przewidziane dla min. 28 osób.

Lodowisko będzie również zaopatrzone w rolowane ściany, dzięki czemu w okresie letnim będzie możliwość przewietrzenia, a w okresie jesienno-zimowym przy zamknięciu będzie utrzymywać się temperatura między -5 do +5 °C. To spowoduje, że będzie niskie zużycie energii elektrycznej, ponieważ tafla nie będzie narażona na promienie słoneczne, wiatr, deszcz czy śnieżycę.

Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Koszt całkowity to ponad 9 mln zł, z czego wartość umowy z wykonawcą wynosi ponad 8 mln zł. Zadanie jest dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na kwotę 4 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA