W centrum Krakowa trwa budowa drugiego w tym mieście hotelu pod marką Indigo FLC Projekty

W centrum Krakowa trwa budowa drugiego w tym mieście hotelu pod marką Indigo

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Hotel Indigo
adresKraków, Św. Agniszki 8
inwestorHowell Sp. z o.o.
projektantFLC Projekty
REKLAMA

W stolicy Małopolski otwarty zostanie drugi hotel pod marką Indigo. Jest to sieć małych, indywidualnych hoteli butikowych, która jest częścią IHG Hotels & Resorts. Od 2016 roku w Krakowie działa już pierwszy hotel Indigo z 56 pokojami. Znajduje się w kamienicy przy ul. św. Filipa na Starym Kleparzu, w pobliżu Dworca Głównego PKP.

Drugi hotel Indigo powstanie przy ul. Stradomskiej 25 na Starym Mieście. Ulokowany będzie w rewitalizowanej i remontowanej, zabytkowej kamienicy połączonej z nowym budynkiem, który powstanie na pustej działce od ul. św. Agnieszki.

Rewitalizowana, zabytkowa kamienica od strony ul. Stradomskiej w Krakowie została zbudowana w 1865 r. Dotychczas pełniła wyłącznie funkcję mieszkalną. W 2020 roku inwestor otrzymał pozwolenie na realizację obiektu noclegowo-usługowego.

Z informacji jakie uzyskał branżowy miesięcznik "Hotelarz", obiekt funkcjonował będzie w standardzie 4-gwiazdkowym pod nazwą Indigo Kraków Wawel Royal Castle. Znajdzie się w nim 76 pokoi, strefa SPA z basenem i restauracja. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiedzialna jest pracownia FLC Projekty z Krakowa.

Inwestycja realizowana jest przez firmę Howell Development z Krakowa. Inwestor nie udziela informacji na jej temat.

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
REKLAMA
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

WIZUALIZACJE:

FLC Projekty
FLC Projekty

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA