W centrum Warszawy trwa budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers fot. mickam

W centrum Warszawy trwa budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers

FILM+ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Trwa budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers położonych w zachodnim centrum miasta, przy ulicy Prostej w Warszawie. To kolejna inwestycja premium Asbud Group w pobliżu Ronda Daszyńskiego.

Cały kompleks, zaplanowany przez Asbud Group, będzie składał się z dwóch bliźniaczych 29-kondygnacyjnych wież oraz 3 niższych budynków apartamentowych o podwyższonym standardzie, które powstaną w późniejszym etapie. Łącznie w całym kompleksie znajdzie się około 900 lokali.

Za projekt architektoniczny odpowiada FS&P Arcus Sp. z o.o.

– Kompleks ten pokazuje konsekwentność Asbud w dostarczaniu na rynek kolejnego zrównoważonego produktu, który przyczyni się do rozwoju miasta, a mieszkańcom zaoferuje, komfort i wysoką jakość w atrakcyjnych cenach na tle innych porównywalnych projektów premium – mówi Raied Tanous, CEO Asbud Group.

Kompleks, który powstanie zaledwie minutę spacerem od metra Rondo Daszyńskiego, będzie pełnił przede wszystkim funkcję mieszkaniową, ale na parterach umieszczone zostaną również lokale usługowe. Dobrze zbilansuje się to z sąsiadującą okolicą, w której znajdują się obecnie głównie biurowce klasy A.

fot. mickam
fot. mickam
fot. mickam
REKLAMA
fot. mickam
fot. mickam

Wieże zostaną zbudowane z wysokiej jakości materiałów – połączenia aluminium i szkła. Część elewacji oświetli iluminacja, która nada bryle ciekawego rytmu nocą.

Budowa wież jest planowana na ok. 37 miesięcy. Generalnym wykonawcą jest firma Hochtief Polska S.A., która ma na swoim koncie udokumentowane doświadczenie w realizacji wysokiej klasy wieżowców, takich jak Rondo 1 i Cosmopolitan.

WIZUALIZACJE:

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA