W Krakowie zostanie otwarty po remoncie zabytkowy Hotel FrancuskiMateriały prasowe

W Krakowie zostanie otwarty po remoncie zabytkowy Hotel Francuski

Orzech
Orzech
Hotel Francuski
adresKraków, Pijarska 13
REKLAMA

Zabytkowy Hotel Francuski, usytuowany w historycznym centrum Krakowa przy ul Pijarskiej 13, naprzeciw Muzeum Czartoryskich, kilka metrów od dawnych murów miasta i Barbakanu, zostanie na początku marca otwarty po prawie dwuletnim remoncie.

Obiekt działał będzie pod nazwą H15 Hotel Francuski, dzierżawiony przez Dobry Hotel od AB Investment Group. Będzie to trzeci hotel AB Investment Group, którego operatorem będzie Dobry Hotel po H15 Boutique Hotel & Residence w Warszawie i H15 Palace w Krakowie.

Materiały prasowe

AB Investment Group kupiła hotel z 43 pokojami i apartamentami w 2019 r. Blisko dwa lata temu został zamknięty, aby przejść remont. Hotel w tym roku obchodził będzie 110 rocznicę otwarcia. Po II wojnie jego właścicielem tego zabytkowego obiektu został Orbis. W okresie PRL-u hotel Francuski był uznawany za najbardziej ekskluzywny w Krakowie. Zatrzymywały się najważniejsze postacie odwiedzające stolicę Małopolski.

W roku 2011 hotel Francuski został sprzedany za 20,5 mln zł spółce Emir 19, w której połowę udziałów miały fundusz Alterco oraz rodzina Gesslerów. Większość tej sumy pochodziła z kredytu bankowego, który spółka przestała spłacać już w 2012 roku, w związku z czym w 2013 r. bank złożył wniosek o upadłość i hotel Francuski przejęty został przez syndyka.

Materiały prasowe

H15 Hotel Francuski to czwarty hotel w Krakowie i 16. w Polsce zarządzany przez Dobry Hotel. Po przeprowadzonym remoncie obiekt zaoferuje m.in. brasserię L`Olympique z kuchnią francuską, bar Eau de Vie i patiserię z domowymi wypiekami.

REKLAMA
Materiały prasowe
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

Hotel Francuski w 2017 roku, przed rozpoczęciem remontu:

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA