Zabytkowy pałac w Krzywiczynach czeka na nowego inwestoraźródło: materiały inwestora

Zabytkowy pałac w Krzywiczynach czeka na nowego inwestora

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Historycznymi budynkami coraz bardziej zaczynają interesować się deweloperzy oraz prywatni inwestorzy. Jednym z nich jest Pałac we wsi Krzywiczyny położonej w województwie opolskim w powiecie kluczborskim. Posiadłość ma nie tylko urok, ale także bogatą historię - całość ma szansę odzyskać dawny blask. Na terenie kompleksu znajduje się również piękny, duży park ze starymi drzewami oraz budynki gospodarcze. 

Link do oferty sprzedaży pałacu: https://www.otodom.pl/oferta/sprzedam-palac-z-projektem-na-dom-seniora-spa-ID3AqvH.html
Pałac w Krzywiczynach został wzniesiony w 1780 roku. Ówczesna wieś była wtedy w rękach Jana Henryka Gotfryda von Nostitza und Jaenckendorf. Do końca II Wojny Światowej rezydencja w Krzywiczynach była własnością rodziny Watzdor. Niestety na początku 1945 roku musieli uciekać ze Śląska przed nadciągającymi nad Polskę rosyjskimi wojskami. W czasach PRL-u posiadłość została upaństwowiona – powstał w niej PGR. Pałac był kompleksowo remontowany pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. Potem jego historia stanęła w miejscu. 
materiały inwestora
 Miejsce z duszą
Zespół pałacowy został wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego. Po jego generalnym remoncie oraz nietuzinkowym pomyśle na zagospodarowanie, ma szansę stać się jednym z ciekawszych miejsc na mapie Górnego Śląska. Pałac w Krzywiczynach został zaprojektowany w stylu klasycystycznym. Jest przykładem architektury rezydencjonalnej. Posiada 2 piętra, nie jest zatem typowym dla tego okresu budynkiem parterowym. Wzniesiony został na rzucie wydłużonego prostokąta z podjazdem od frontu. Zbudowany jest z cegły, dodatkowo został otynkowany oraz przykryty dachem czterospadowym pokrytym dachówką. Całość ma około 1250 mkw. powierzchni użytkowej. Niestety, po wielu perturbacjach historycznych zamku, nie zachowało się jego pierwotne wyposażenie oraz wystrój. 
materiały inwestora
REKLAMA

Dogodne położenie

Niewątpliwą zaletą całego kompleksu jest jego lokalizacja – wieś Krzywiczyny, choć mało znana, jest położona godzinę jazdy samochodem z Opola i półtorej godziny jazdy z Wrocławia. Pałac ulokowany jest obecnie przy ulicy Polnej 2. 
materiały inwestora
Na terenie pałacu znajduje się park, w którym można spotkać stare, 250-letnie dęby. Zieleń obejmuje blisko 4 hektary, dominują w nim głównie klony, graby, lipy, drzewa iglaste tj.: cyprysiki Lawsona czy żywotniki olbrzymie. Zachowała się również zabytkowa aleja klonowa, wzdłuż której można spacerować i podziwiać całą rezydencję. Przy pałacu znajduje się również ogród, który wchodzi w skład zielonego kompleksu. Warto wspomnieć, że park jest bardzo zadbany – jest pielęgnowany, a trawa jest regularnie koszona.  

Miejsce z perspektywami 

W 2012 roku znalazł się prywatny inwestor, który planował zagospodarować pałac na luksusowy hotel wraz SPA lub dom seniora. Niestety pochłonęła go inna inwestycja, zdążył natomiast wykonać nowe ogrodzenie z łupka granitowego. Obecnie obiekt czeka na nowego właściciela, który przywróci dawny blask temu miejscu i sprawi, że będzie ono tętnić życiem. Pałac w Krzywiczynach jest idealny do stworzenia inwestycji hotelowej, restauracyjnej czy muzealnej. Przyszły inwestor będzie niewątpliwie zadowolony z ulokowania swojego kapitału w to historyczne miejsce. Cała powierzchnia działki wynosi około 38 tys. mkw. Więcej informacji na temat sprzedaży budynku można uzyskać pod tym adresem.
REKLAMA