W Nowym Centrum Łodzi powstała nowa podziemna droga w śladzie dawnej ul. Hasa fot. Jakub Zazula

W Nowym Centrum Łodzi powstała nowa podziemna droga w śladzie dawnej ul. Hasa

FILM + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Od 4 lipca można już przejechać podziemną drogą wybudowaną w Nowym Centrum Łodzi w śladzie dawnej ul. Hasa. Nad ulicą powstał kolorowy woonerf.

Droga zbudowana w półkilometrowym tunelu biegnącym na głębokości 6 m pod powierzchnią ziemi łączy dwukierunkową jezdnią ul. Kilińskiego (wjazd przy siedzibie mBanku) z rondem pod al. Rodziny Scheiblerów. Podczas budowy wybudowano siedem zjazdów do budynków, które w przyszłości mają powstać w tej części Nowego Centrum Łodzi. Jeden ze zjazdów poprowadzi do trójpoziomowego parkingu na 300 aut, który przewidziany jest do realizacji pod rynkiem im. K. Kobro przed EC1. W przyszłości obok ma powstać także nowy łódzki ratusz.

Ponad tunelem, na poziomie gruntu, powstała kolejna przyjazna dla mieszkańców przestrzeń z zieloną roślinnością (w ramach inwestycji dokonano nasadzeń 21 drzew, 538 krzewów, 73 pnączy oraz kilka tys. traw ozdobnych), meblami miejskim i placem zabaw dla dzieci. Nowy woonerf rozjaśni nocą specjalny system oświetlenia uzupełniający standardowe oświetlenie uliczne. Część lamp będzie działała non stop, inne podświetlą wybrane miejsca w określonych porach.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Realizacja całej inwestycji kosztowała niemal 100 mln zł.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Cx(gość)
Mieszkańcy czekają na tunel lub wiadukt nad torami kolejowymi, żeby połączyć dwie wielkie dzielice i odciążyć zakorkowaną Niciarnianą, ale miasto buduje sobie tunel, aktualnie dla nikogo. Najlepsze jest to że tunel powstał jako dojazd do jednej z działek. Działkę sprzedano za 85mln, a tunel kosztował ponad 100mln.
REKLAMA