W Nowym Centrum Łodzi powstała nowa podziemna droga w śladzie dawnej ul. Hasa fot. Jakub Zazula

W Nowym Centrum Łodzi powstała nowa podziemna droga w śladzie dawnej ul. Hasa

FILM + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech

Od 4 lipca można już przejechać podziemną drogą wybudowaną w Nowym Centrum Łodzi w śladzie dawnej ul. Hasa. Nad ulicą powstał kolorowy woonerf.

Droga zbudowana w półkilometrowym tunelu biegnącym na głębokości 6 m pod powierzchnią ziemi łączy dwukierunkową jezdnią ul. Kilińskiego (wjazd przy siedzibie mBanku) z rondem pod al. Rodziny Scheiblerów. Podczas budowy wybudowano siedem zjazdów do budynków, które w przyszłości mają powstać w tej części Nowego Centrum Łodzi. Jeden ze zjazdów poprowadzi do trójpoziomowego parkingu na 300 aut, który przewidziany jest do realizacji pod rynkiem im. K. Kobro przed EC1. W przyszłości obok ma powstać także nowy łódzki ratusz.

REKLAMA