W Rzeszowie trwa budowa 161-metrowego apartamentowca Olszynki Park Foto: youtube.com/@rts-kop8084

W Rzeszowie trwa budowa 161-metrowego apartamentowca Olszynki Park

FILM + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W centrum stolicy Podkarpacia powstaje apartamentowiec Olszynki Park. Wieżowiec będzie docelowo jedną z wizytówek Rzeszowa. Budynek będzie miał 161 metrów wysokości. Prace nad budową rozpoczęły się w 2019 roku. Apartamentowiec Olszynki Park realizowany jest przez Apklan. Będzie trzecim, najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce (161 metrów), zaraz po Sky Tower we Wrocławiu i Złotej 44 w Warszawie.

Inwestycja obejmuje dwa budynki N – niższy 18-piętrowy (78 metrów) oraz W – wyższy 36-piętrowy. Łącznie powstaną 292 luksusowe apartamenty. Olszynki Park zlokalizowany będzie w centrum Rzeszowa – przy ulicy Kilara naprzeciwko Filharmonii Podkarpackiej. W budynkach Olszynki Park swoje miejsce znajdą także lokale usługowo-handlowe. Część komercyjna będzie wysoka na 30 metrów.

W kompleksie znajdzie się parking podziemny oraz tzw. strefa relaksu typu SPA, a także basen oraz siłownia. Największe apartamenty będą miały powierzchnię nawet 300 mkw. Za projekt architektoniczny całego kompleksu odpowiedzialna jest pracownia S.T. ARCHITEKCI Sp. z o.o. z Rzeszowa.

Materiały inwestora

WIZUALIZACJE:

S.T. ARCHITEKCI
S.T. ARCHITEKCI
REKLAMA
S.T. ARCHITEKCI
S.T. ARCHITEKCI
S.T. ARCHITEKCI
S.T. ARCHITEKCI
S.T. ARCHITEKCI
S.T. ARCHITEKCI

Zdjęcie główne w artykule: youtube.com/@rts-kop8084

Komentarze (6)

Napisz komentarz
Rzeszowiak(gość)
Ale jak pięknie słońce się odbija od tego wysokiego, jego wypukłej części. Jadąc ulicą Kilara w stronę mostu Zamkowego tak wali po oczach, że nagle i gwałtownie oślepia, tylko czekać na wypadki z tego tytułu.
Rzeszowiak(gość)
W ścisłym centrum z dojazdem wąską zatłoczoną uliczką Szopena no i w terenach zalewowych. Brawo. Ciekaw czy w pakiecie do mieszkania będzie ponton.
Po huuj tak w centrum?(gość)
Jak niżej...
Pracownik(gość)
Co za bzdury piszecie wystarczy stanąć przed budynkiem i policzyć że już ma 39 :D ogólnie 41 pięter będzie :)
gość(gość)
W artykule promujecie materiały wideo wykonane niezgodnie z prawem. Na terenie Rzeszowa loty dronem są dozwolone do 50m, a ogólnie można latać na 120m poza strefami zawierającymi ograniczenia.
gość(gość)
Wizualizacje już nieaktualne. Budynek będzie wyższy o 4 kondygnacje czyli do dachu będzie 160m + 20 metrowa iglica!
REKLAMA