W Sosnówce pod Jelenią Górą trwa rozbudowa kompleksu Seidorf Mountain Resort Seidorf Mountain Resort

W Sosnówce pod Jelenią Górą trwa rozbudowa kompleksu Seidorf Mountain Resort

Orzech
Orzech
REKLAMA

Na Dolnym Śląsku, w Karkonoszach, w okolicach Jeleniej Góry powstaje kompleks Seidorf Mountain Resort. Inwestycja realizowana jest w Sosnówce (powiat karkonoski, gmina Podgórzyn), między Jelenią Górą a Karpaczem. Kompleks powstaje etapami.

Działa w nim już już Villa Seidorf z 11 apartamentami, 5-gwiazdkowy hotel Seidorf z 27 ekskluzywnymi pokojami w stylu łączącym nowoczesność z górskim charakterem i tradycją.

Ruszył też aparthotel Seidorf ze 130 apartamentami., które mają powierzchnię od 25 do 38 metrów kwadratowych z aneksami kuchennymi. Zlokalizowane są w jednym budynku, w którym znajduje się też restauracja Kazalnica, strefa wellness oraz sala zabaw dla dzieci. Jest to kolejny etap kompleksu powstającego na wzgórzu Kazalnica, 700 m n.p.m.

Kompleks Seidorf Mountain Resort powstaje w otoczeniu Karkonoskiego Parku Narodowego. Inwestycja realizowana jest etapami. W 2018 r. oddano do użytku Villę Seidorf z 11 apartamentami zlokalizowanymi w nowym budynku, a w roku 2021 w odrestaurowanym, zabytkowym budynku z XIX-wieku otwarty został butikowy, 5-gwiazdkowy hotel z 27 pokojami, restauracją Szyszka oraz strefą SPA & wellness m.in. z pięcioma gabinetami, dwoma basenami wewnętrznymi i basenem zewnętrznym.

Przedwojenny budynek hotelowy przez okres kilku lat był odrestaurowywany z dbałością o detale i nawiązaniem do tradycyjnej architektury regionu Karkonoszy. Jego wykończenie to przede wszystkim połączenie naturalnych materiałów - kamienia oraz drewna. Restauracja Szyszka nawiązuje do bogatej tradycji kulinarnej regionu dolnośląskiego, którego kuchnię ukształtowały tradycje przywiezione z różnych stron Polski.

REKLAMA

Inwestorem kompleksu Seidorf Mountain Resort w Sosnówce jest Grupa INWIND Polska, do której właścicieli należy znana sieć Billy’s American Restaurants.

Seidorf Mountain Resort

Do końca 2023 roku planowane jest jeszcze otwarcie Osady Seidorf z 64 apartamentami (wciąż trwa sprzedaż apartamentów) , które zlokalizowane będą w czterech budynkach, a na przyszły rok inwestor zapowiada oddanie do użytkowania Rezydencji Seidorf z 40 kolejnymi apartamentami.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA