W starej Fabryce Drożdży w Krakowie powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa B2 Studio Sp. z o.o.

W starej Fabryce Drożdży w Krakowie powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Rozpoczęła się sprzedaż domów w inwestycji Nowa Drożdżownia zlokalizowanej w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim. W ramach działań rewitalizacyjnych nowy wygląd i funkcjonalność zyska zabytkowy obiekt – dawna Fabryka Drożdży, gdzie poza mieszkaniami znajdą się również lokale handlowo-usługowe.

Realizacja kompleksu mieszkaniowego Nowa Drożdżownia została początkowo podzielona na trzy etapy. W pierwszej kolejności na terenie inwestycji powstanie 28 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej z 56 lokalami o pow. ok. 90-137 mkw. Następnie niskie 2-piętrowe budynki wielorodzinne, w których znajdą się 53 mieszkania o pow. 40-95 mkw. W ostatnim z etapów zaplanowano realizację 40 lokali mieszkalnych o pow. 34-91 mkw. Docelowo etapów inwestycji będzie więcej, a wszystkich mieszkań i domów łącznie 400. W kolejnej fazie prac nastąpi rewitalizacja zabytkowego budynku pofabrycznego. Na terenie inwestycji znajdą się lokale usługowe oraz sklepy. W budynkach przewidziano garaż podziemny, a domy wyposażone zostaną w prywatne ogródki. Na terenie obiektu powstaną również miejsca do ładowania samochodów elektrycznych.

– Nowa Drożdżownia to również nowe otwarcie, jeśli chodzi o lokalizacje Krakowa. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że Bieżanów ma do zaoferowania dużo więcej niż niektóre “topowe” dzielnice tego miasta. Przewagą nad innymi rejonami jest m.in. bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska, stacja kolei łącząca Drożdżownię z Dworcem Głównym, lotniskiem czy Wieliczką, a także bliskość obwodnicy, która pozwala uniknąć zakorkowanych ulic, co w naszym mieście jest wartością nie do przecenienia. Poza tym lokalizacja inwestycji gwarantuje mieszkańcom wygodny dostęp do wielu miejsc niezbędnych do codziennego funkcjonowania sklepów, szkół, punktów medycznych, lokali gastronomicznych czy bogatej oferty kulturalnej – mówi Krzysztof Tętnowski, prezes zarządu Tętnowski Development. – Do tego mamy tutaj do czynienia z wyjątkową architekturą pragniemy scalić ze sobą teraźniejszość i przeszłość, dlatego zależy nam na przywróceniu blasku starym budynkom fabrycznym i uwypukleniu historycznego aspektu tego miejsca, stąd też sama nazwa inwestycji i jej loftowy charakter – dodaje.

B2 Studio Sp. z o.o.
B2 Studio Sp. z o.o.
B2 Studio Sp. z o.o.
REKLAMA
B2 Studio Sp. z o.o.
B2 Studio Sp. z o.o.
Materiały inwestora

Inwestorem Nowej Drożdżowni jest spółka Tętnowski Development, która działa na krakowskim rynku mieszkaniowym, realizując projekty deweloperskie od 2003 roku. Na swoim koncie ma takie inwestycje jak m.in. Lea Residence, Prądnicka 65, Chopina 9, Wrocławska 80, Domy nad Zalewem, Osiedle Pasteura z prawie 400 mieszkaniami czy dobiegającą końca inwestycję kompleksu mieszkaniowego w ścisłym centrum Krakowa – Krowodrza Park z 450 lokalami mieszkalnymi. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji Nowa Drożdżownia zostało zaplanowane na II kwartał 2024 roku.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiedzialna jest pracownia B2 Studio Sp. z o.o.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA