W Warszawie trwa budowa jednego z największych hoteli pod marką Marriott w Europie fot. Jakub Zazula

W Warszawie trwa budowa jednego z największych hoteli pod marką Marriott w Europie

FILM+ZDJĘCIA
REKLAMA

W Warszawie, przy ulicy Towarowej 30 w dzielnicy Wola trwa budowa nowego hotelu Moxy Centrum, należącego do jednej z największych globalnych firm hotelarskich – sieci Marriott. Będzie jednym z największych obiektów pod marką Marriott w Europie.

Hotel będzie dysponował 263 pokojami. Będzie to drugi hotel pod szyldem Moxy w stolicy. Inwestorem jest Towarowa Sancak Spółka Komandytowa, której właścicielem jest Nusret Sancak. Ta sama firma posiada w Warszawie otwarty w 2020 r. hotel Hampton by Hilton Reduta na Ochocie i prowadzi aktualnie budowę kompleksu Campanile – Premiere Classe z ok. 400 pokojami sieci Louvre Hotel Group, który powstaje w miejscu wyburzonego Sangate Airport Hotel Warszawa (dawna Gromada Lotnisko), przy ul. Komitetu Obrońców Robotników 32.

Projekt architektoniczny hotelu Moxy Centrum przygotowała pracownia AGK Architekci. Generalnym wykonawcą jest firma Strabag.

Zgodnie z założeniami marki w części centralnej znajdzie się bar połączony z recepcją, a cały parter według projektu będzie otwartą przestrzenią. – Będzie to nowoczesny budynek z ciekawym designem typowym dla tego brandu, nawiązującym do swojej lokalizacji, a więc w tym przypadku do Warszawy i jej symboli – informuje Sławomir Nowak, cluster general manager Sangate Airport Hotel, oraz hoteli w procesie inwestycyjnym Hampton by Hilton Warszawa Reduta i Moxy Warszawa Centrum.

GALERIA ZDJĘĆ:

Komentarz do inwestycji Hotel Moxy Centrum Warszawa
Jakub Zazula
+12
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA

STRABAG realizuje tą inwestycję w systemie „pod klucz”, a inwestor dokonał już odbioru, pokazowego pokoju. Całość wystroju, w tym szczególnie obszar hotelowego lobby mocno nawiązuje do swojej lokalizacji – do m. st. Warszawy oraz jej symboli. Zgodnie z założeniami projektowymi w części centralnej znajdzie się bar połączony z recepcją, a cały parter według projektu będzie otwartą przestrzenią, w której znajdzie się między innymi miejsce dla specjalnie wyeksponowanej Warszawy M20.

Budowa realizowana jest w ciasnej zabudowie. Przy powierzchni działki 1818 mkw. powierzchnia zabudowy wynosi 1064 metrów kwadratowych. Wymagało to od nas zastosowania niestandardowych rozwiązań, między innymi przy posadowieniu żurawia dźwigowego, który potrzebny był już na wczesnym etapie prowadzonych prac i wykorzystywany do rozładunku dostaw materiałów. Jedna krawędź żurawia została oparta na ścianie szczelinowej, a druga na dwóch słupach stalowych umiejscowionych wewnątrz powstającego budynku – mówi Kamil Kurzyna, Kierownik Budowy STRABAG i dodaje: – Dzięki sprawnej organizacji udaje się utrzymać założone tempo prac .

Otwarcie hotelu Moxy Centrum w Warszawie planowane jest w 2025 roku.

AGK Architekci
AGK Architekci

Aktualnie w Polsce działają cztery hotele pod marką Moxy, w tym jeden, który został otwarty w 2019 roku przy ulicy Ząbkowskiej w Warszawie, w budynku zrewitalizowanej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA