W Warszawie wkrótce oddana do użytku zostanie kolejna inwestycja PRSMateriały prasowe

W Warszawie wkrótce oddana do użytku zostanie kolejna inwestycja PRS

Orzech
Orzech
REKLAMA

W Warszawie wkrótce oddana do użytku zostanie kolejna inwestycja PRS, która zaoferuje 50 wyposażonych lokali idealnych dla par i singli. Doskonała lokalizacja – przy ul. Słowackiego 12 na warszawskim Żoliborzu, tuż przy stacji metra Plac Wilsona – jest pierwszorzędnym atutem.

Właściciela nieruchomości, spółkę AP Słowackiego, reprezentowaną przez Elżbietę Gawlikowską-Mentrak, w całym procesie obejmującym doradztwo strategiczne, przygotowanie aranżacji lokali i generalne wykonawstwo, a także komercjalizację i zarządzanie nieruchomością wspierają eksperci Colliers i Colliers Define.

Kompleksowe podejście

– Słowackiego 12 to wyróżniająca się inwestycja, która wzbogaci i urozmaici ofertę najmu instytucjonalnego w stolicy i kolejny projekt, przy którym mieliśmy okazję świadczyć kompleksowe doradztwo. Powierzenie wszystkich etapów procesu inwestycyjnego jednej firmie – od analizy potencjału obiektu jako projektu mieszkaniowego na najem, projektowania przestrzeni i wnętrz, przez logistykę i dostawy, aż po organizację ekip wykończeniowych, a następnie komercjalizację i zarządzanie obiektem – stanowi cenny aspekt dla inwestorów, ponieważ sprzyja szybkości realizacji, pozwala dostarczyć zintegrowaną usługę i produkt oraz zmaksymalizować efektywność operacyjną i finansową – tłumaczy Michał Witkowski, dyrektor linii Living Services w Colliers.

Komfort i jakość życia wyjątkowego projektu

Słowackiego 12 to nietuzinkowe, komfortowe lokale mieszkalne, których wystrój nawiązuje do historii Żoliborza i okolic. W projektowaniu zarówno mieszkań oraz przestrzeni wspólnych głównym celem ekspertów z Colliers Define było połączenie funkcjonalności z niepowtarzalnym designem. Inspirując się bogatą historią dzielnicy, zespół projektowy zdecydował zróżnicować piętra i stworzył niepowtarzalne przestrzenie tematyczne i kolorystyczne.

– Wystrój mieszkań pod wynajem w segmencie PRS bywa dosyć monotonny, gdyż króluje w nim powtarzalność i schematyczność. Projektując Słowackiego 12, chcieliśmy stworzyć nie tylko komfortową i wygodną przestrzeń do mieszkania, ale także projekt, który wpisze się w klimat jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. Dlatego też aranżacje poszczególnych pięter zainspirowane były różnymi tematami, zaczerpniętymi bezpośrednio z bogatej tożsamości Żoliborza: lokalną historią, architekturą i życiem społeczności. Ponadto, powierzchnia piętra jest w kształcie trójkąta, co powoduje, że praktycznie każdy lokal jest unikatowy – mówi Klaudia Manowska, Starsza Architektka w Colliers Define.

Materiały prasowe
REKLAMA

W ofercie inwestycji Słowackiego 12 znajdzie się 50 jedno- i dwupokojowych lokali. Wszystkie mieszkania są wyposażone w wygodne meble oraz sprzęt AGD. Dzięki dużym oknom przyszli mieszkańcy mają zapewniony dostęp do naturalnego światła; niektóre lokale posiadają także balkony. Dla wygody mieszkańców w budynku zaprojektowano dwie pralnie. Istnieje także możliwość wynajęcia miejsca postojowego na podziemnym parkingu.

Pierwsi najemcy mają wprowadzić się do budynku już w lutym, kiedy do użytku oddane zostanie pierwszy etap mieszkań. Pozostałe będą sukcesywnie wykańczane i udostępniane najemcom w ciągu kolejnych kilku miesięcy.

– Słowackiego 12 to pierwszy skończony z czterech projektów inwestycyjnych austriackiej grupy Gitone w Polsce. Planujemy sprzedać tę inwestycję, gdy osiągnie pełną stabilizację, czyli lokale zostaną wynajęte i znajdziemy inwestora chętnego nabyć wszystkie pięćdziesiąt lokali lub też pojedyncze piętra. Przekształcenie w PRS-y 1700 mkw. niewykorzystanej powierzchni w budynku, w którym działają już lokale usługowe, i planowane otwarcie nowych powierzchni biurowych bardzo mnie cieszy, bo wpisuje się w trend tworzenia projektów wielofunkcyjnych. Poczyniliśmy duże nakłady inwestycyjne na wymianę wszelkich instalacji i modernizację tej części budynku, aby spełnić przepisy regulujące zakwaterowanie zbiorowe. Mam nadzieję, że lokale wpiszą się w atrakcyjną ofertę warszawskich PRS-ów – mówi Elżbieta Gawlikowska-Mentrak, CFO Gitone w Polsce.

Materiały prasowe

Trendy wpływające na rozwój rynku

Rynek najmu instytucjonalnego w Polsce przeżywa dynamiczny rozwój, co wynika z kilku czynników – urbanizacji, migracji, rosnącej luki podażowej w segmencie mieszkaniowym, a także zmiany w mentalności młodszego pokolenia, które coraz częściej woli wynajmować mieszkanie, niż je kupować.

– To wszystko sprawia, że sektor najmu instytucjonalnego zyskuje na znaczeniu i cieszy się dużą popularnością. Najemcy doceniają doskonałą lokalizację inwestycji PRS, wysoki standard mieszkań, a także profesjonalną obsługę w procesie najmu oraz zarządzania nieruchomością. Jestem przekonana, że inwestycja Słowackiego 12, która spełnia te wszystkie standardy, szybko zapełni się mieszkańcami – mówi Katarzyna Chudawska, Asset Menagerka w Dziale Asset Services w firmie Colliers, która odpowiada za komercjalizację i zarządzanie inwestycją Słowackiego 12.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA