W województwie opolskim powstanie nowy, duży park handlowyPixabay

W województwie opolskim powstanie nowy, duży park handlowy

REKLAMA

W województwie opolskim planowana jest budowa nowego, dużego parku handlowego. Swoją inwestycję w tej części Polski planuje jeden z największych inwestorów działających na rynku nowych powierzchni handlowych, firma Trei Real Estate Poland.

Polska spółka należąca do niemieckiej grupy Trei Real Estate zamierza w IV kwartale 2024 roku rozpocząć budowę parku handlowego na obrzeżach Kędzierzyn-Koźla, już na terenie graniczącej z tym miastem gminy Reńska Wieś.

Chodzi o 10-hektarowy teren po prawej stronie ulicy Głubczyckiej (jadąc od strony Reńskiej Wsi w stronę Kędzierzyna-Koźla) począwszy od nowej stacji paliwowej ORLEN aż do ulicy Wiklinowej w Koźlu. W skład sprzedanego spółce Trei Real Estate Poland terenu wchodziły zarówno działki prywatne, jak i należące do gminy Reńska Wieś.

Pozwolenie na budowę zostało wydane deweloperowi jeszcze przed wybuchem pandemii, która wyhamowała jednak tę inwestycję. Inwestor planuje na tym terenie budowę parku handlowego rozrastającej się w całej Polsce sieci Vendo Park.

Łączna powierzchnia zabudowy Vendo Parku w gminie Reńska Wieś łącznie z planowanym tam sklepem z segmentu DIY (m.in. sklepy budowlane/wykończenia domów/ogrodnicze) będzie wynosiła ok. 23 600 mkw.

Oprócz tego w Vendo Parku znajdą się m.in. dyskont spożywczy, sklep z elektroniką czy drogeria. Łącznie ma w nim funkcjonować 17 sklepów. Trei Real Estate na razie nie ujawnia jeszcze konkretnych nazw najemców, którzy otworzą swoje sklepy w nowym Vendo Parku. Więcej informacji inwestor poda bliżej terminu otwarcia parku handlowego.

REKLAMA

Prace budowlane powinny rozpocząć się w czwartym kwartale 2024 roku. Termin ten będzie jednak zależny od uzyskania odpowiednich pozwoleń na realizację tej inwestycji. Wstępne założenia inwestora są takie, że Vendo Park w gminie Reńska Wieś zostanie otwarty pod koniec trzeciego kwartału 2025 roku.

Materiały prasowe, / Przykładowy Vendo Park

O inwestorze:

Trei Real Estate Poland, to międzynarodowy deweloper nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, który od lat powiększa swoją sieć parków handlowych w całym kraju. Buduje on Vendo Parki, których ma już w Polsce blisko 40.

Vendo Parki działają już w takich miejscowościach jak: Bytów, Chełm, Chodzież, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gorzów Wielkopolski, Inowrocław, Jawor, Kobyłka, Koszalin, Kraków, Łapy, Łask, Łódz Górna, Łódź Widzew, Łuków, Mielec, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Myślibórz, Nysa, Ostrołęka, Oświęcim, Otwock, Piekary Śląskie, Płock, Pułtusk, Radzymin, Skarżysko-Kamienna, Skierniewice, Solec Kujawski, Świdnica, Władysławowo, Zambrów, Zielonka.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA