Centrum handlowe na Bielanach powiększy się dwukrotnie

Centrum handlowe na Bielanach powiększy się dwukrotnie

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

120 nowych sklepów, 1,5 tys. dodatkowych miejsc parkingowych i o 60 tys. mkw. więcej powierzchni handlowej - Park Handlowy Bielany jeszcze się rozrośnie. Prace nad rozbudową ruszą w przyszłym roku, a pierwsi klienci odwiedzą powiększone centrum zakupowe już w 2014 r. Koszt inwestycji to 85 mln euro.

Teraz na terenie bielańskiego Parku, największego centrum handlowego w naszym województwie (pow. 80 tys. mkw), znajduje się 80 punktów handlowych. To przede wszystkim z butiki z odzieżą i sklepy z wyposażeniem wnętrz. Po rozbudowie liczba miejsc, w których klienci będą mogli wydać swoje pieniądze wzrośnie do 200. Nie powinno być również problemów z zaparkowaniem auta - łącznie do dyspozycji ma być 4,7 tys. miejsc dla samochodów.

Jak udało nam się dowiedzieć, nowe centrum powstanie na terenie przylegającym do pasażu, w którym mieści się obecnie m.in. Tesco i IKEA. Po zakończeniu prac Park Handlowy Bielany będzie budynkiem wielokondygnacyjnym. Znajdą się w nim głównie sklepy z odzieżą, a także punkty rozrywkowe. Rozmowy z potencjalnymi najemcami dopiero ruszyły, póki co nie są znane konkretne nazwy firm, które ulokują swoje punkty w rozbudowanym centrum.

Nad projektem rozbudowy pracuje grupa BDP. W pierwszej kolejności zmodernizowane zostaną drogi dojazdowe, a potem na 60 tys. mkw dodatkowej powierzchni handlowej powstaną nowe sklepy. Inwestycja warta 85 mln euro ma zakończyć się w 2014 r.

Właścicielem Parku Handlowego Bielany jest Inter IKEA Centre Group Poland

REKLAMA
Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA