W województwie śląskim powstanie nowy, duży park handlowy Grupa Saller

W województwie śląskim powstanie nowy, duży park handlowy

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W województwie śląskim planowana jest budowa nowego, dużego parku handlowego. Inwestor z Grupy Saller przywróci nowe życie terenowi przy ul. Żorskiej 2 w Rybniku, po byłym hipermarkecie Tesco. Saller uzyskał pozwolenie na budowę i jeszcze w tym roku planuje rozpocząć inwestycję (otwarcie powinno nastąpić w 2025 roku).

Obecnie prowadzone są jeszcze rozmowy z kolejnymi najemcami, którzy pojawią się w nowym parku handlowym. Będzie to m.in. operator spożywczy, drogerie, najemcy z branży tekstylnej oraz AGD i RTV. Łączna powierzchnia handlowa będzie wynosić ok 20 000 metrów kwadratowych.

– Teren znajduje się przy jednej z głównych ulic miasta, dlatego cieszy mnie, że zostanie na nowo zagospodarowany i ponownie zacznie tętnić życiem. Od wielu lat był to obszar związany z handlem i taki też kierunek rozwoju przewiduje nowy właściciel nieruchomości – przekonuje Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Grupa Saller
REKLAMA
Grupa Saller
Grupa Saller

Inwestor przy współpracy z Miastem uzgodnił kwestię budowy dodatkowego zjazdu od ul. Żorskiej. Ruch będzie odbywał się na zasadzie prawoskrętu, koszt ponosi właściciel terenu handlowego. Uzgodnione rozwiązanie dla klientów oznaczać będzie znacznie łatwiejszy wjazd i wyjazd podczas korzystania z parku handlowego.

Warto dodać, że w bezpośrednim sąsiedztwie mocno rozwijają się również tereny przemysłowe. Po wybudowaniu przez Miasto w latach 2019-2020 nowego odcinka drogi (łącznik ul. Giedroycia i Brzezińskiej), rozbudowują się firmy funkcjonujące na tym obszarze tworząc jedną z większych stref gospodarczych w mieście.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA