Warimpex planuje nowe inwestycje w PolsceWarimpex

Warimpex planuje nowe inwestycje w Polsce

Orzech
Orzech
REKLAMA

Jeden z największych deweloperów w Europie, Grupa Warimpex, planuje kolejne nowe inwestycje w Polsce. W najbliższym czasie planuje rozpocząć realizację dwóch dużych projektów w Białymstoku i Krakowie.

– Nasza długofalowa strategia pozwala nam zachować niezbędną elastyczność i długoterminową stabilność nawet w trudnym otoczeniu rynkowym, aby planować projekty deweloperskie i skutecznie je realizować – mówi prezes Warimpexu Franz Jurkowitsch. – Dzięki temu możemy wykazać wyraźnie pozytywne wyniki również za pierwsze trzy kwartały 2023 roku – dodaje

Inwestycje w obiekty biurowe ukierunkowane na zrównoważony rozwój

Biurowiec Mogilska 35 Office w Krakowie o powierzchni użytkowej ok. 11 900 mkw. z certyfikatem BREEAM „Excellent” został ukończony zgodnie z planem po dniu bilansowym. Niemal połowa powierzchni jest na ten moment wynajęta. Obecnie trwają prace nad aranżacją i wykończeniem wnętrz dla najemców.

Planowane są nowe inwestycje w Polsce

W przygotowaniu są kolejne inwestycje deweloperskie, takie jak obiekt wielofunkcyjny MC 55 Office w Białymstoku o powierzchni ok. 38 500 mkw. oraz obiekt biurowo-mieszkalny Chopin o powierzchni ok. 21 200 mkw. w Krakowie.

REKLAMA

Dla obu projektów wydane już zostały pozwolenia na budowę.

Warimpex, / MC 55 Office, Białystok
Warimpex, / Chopin Office, Kraków

Perspektywa 2024

Kierownictwo spółki Warimpex nadal bacznie śledzi rozwój sytuacji geopolitycznej i skutki bieżących wydarzeń, takie jak wzrosty cen i stóp procentowych. – Działalność operacyjna koncentruje się na kontynuowaniu projektów realizowanych na posiadanych gruntach rezerwowych – mówi Franz Jurkowitsch. – Celem całej Grupy jest również potwierdzanie wdrażanych koncepcji zrównoważonego rozwoju poprzez uzyskiwanie odpowiednich certyfikatów dla poszczególnych nieruchomości oraz tworzenie warunków dla nowoczesnego środowiska pracy w najwyższej jakości – dodaje.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA