Alterco S.A. integruje rynek nieruchomości komercyjnych

Alterco S.A. integruje rynek nieruchomości komercyjnych

Warszawa
MatKoz
MatKoz
REKLAMA

28 października br. Spółka Alterco poinformowała o sprzedaży, przez jej spółkę zależną, nieruchomość gruntowej, zabudowanej budynkiem biurowym za łączną kwotę 14,2 mln euro netto. Nieruchomość, zlokalizowana przy ul. Władysława Sikorskiego 9 w Warszawie, została sprzedana Spółce Emir 23. Jest to kolejne zaangażowanie inwestycyjne Spółki na rynku nieruchomości ukazujące zdolności spółki Alterco do efektywnego zarządzania aktywami nieruchomościowymi. 

 

Przedmiotem szeregu umów zawartych w dniu 27 oraz 28 października było nabycie oraz sprzedaż, przez spółkę zależną od Alterco,  praw własności do nieruchomości położonej przy warszawskich Stegnach. Nieruchomość gruntowa o powierzchni ok. 3000m2 wraz ze znajdującym się na niej biurowcem o powierzchni całkowitej 14 893 m2 była przedmiotem zainteresowania spółki Alterco od dłuższego czasu.

 

Budynek klasy A o nowoczesnej i prostej bryle, cechuje się lekką konstrukcją - dominuje szkło oraz stal, które stanowią wykończenie elewacji. Nowoczesne rozwiązania techniczne, ekologiczne oraz ciekawy design i przyjazne otoczenie w miejscu pracy powodują, iż budynek jest dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających najemców. Układ architektoniczny budynku, umożliwia dzierżawcykomfortowe warunki pracy. Budynek został zaprojektowany z myślą o innowacyjnych i ekologicznych rozwiązaniach, zgodnie z którymi zastosowano naturalne materiały wykończeniowe, a także nowoczesne systemy klimatyzacyjne, utrzymujące wilgotność powietrza powyżej 40%.

 

Budynek, o 6 kondygnacjach nad- i 3 kondygnacjach pod ziemią, został oddany do użytku w I kwartale 2008 roku. Charakterystyczny budynek, w kształcie plusa, o powierzchni najmu 7 461 m2 zmienił właściciela 28 października br. Poprzednio budynek należał do firmy Hochtief Polska S.A. Finalnym nabywcą jest spółka Emir 23 należąca do Grupy Neoinvestments.

REKLAMA

 

 „Transakcja sprzedaży nieruchomości przy ulicy Sikorskiego w Warszawie, jest modelowym przykładem sposobu działania przyjętego przez Spółkę Alterco. W transakcji połączono interes Hochtief Polska S.A. spółki, która wybudowała i wynajęła budynek do Canal +, z interesem Grupy NeoInvestments, która posiada wyraźne kompetencje o charakterze deweloperskim. Rolą Alterco było ustrukturyzowanie transakcji, przeprowadzenie wieloetapowego duediligence projektu, aranżacja finansowania oraz zintegrowanie działań uczestników transakcji” - powiedział Zbigniew Zuzelski, prezes zarządu Alterco S.A.

 

Spółka Alterco konsekwentnie realizuje swoją strategię poprzez akwizycję atrakcyjnych oraz zyskownych nieruchomości. Swoje działania, Spółka opiera na połączeniu kompetencji rynku kapitałowego oraz rynku nieruchomości. Dzięki temu AltercoSA jest postrzegana, przez rynek, jako fundusz alternatywnych możliwości. Taki model działania pozwala wykorzystać potencjał inwestycyjny, drzemiący w rynku nieruchomości, również podczas panującej w branży nieruchomościowej niepewności. Transakcja sprzedaży nieruchomości, przez spółkę zależną od Alterco, jest dowodem realizacji działań integrujących branżę nieruchomości na wielu płaszczyznach.

 

Źródło: Alterco S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA