Wrocław: Wraca kwestia zabudowy dawnej stoczni. Miał tam stanąć wieżowiecfot. Mariusz Bartodziej

Wrocław: Wraca kwestia zabudowy dawnej stoczni. Miał tam stanąć wieżowiec

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Prace budowlane na terenie stoczni rzecznej Zacisze miały ruszyć w 2013 roku. Firma Alterco S.A. chciała utworzyć w tej lokalizacji duży kompleks wielofunkcyjny, jednak temat ucichł. Spółka OT Logistics ponownie planuje inwestycję.

Magistrat wszczął 22 marca postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia dotyczącego zagospodarowania terenu przy ulicy Kościerzyńskiej 55 na Kowalach. Na działce nr 6/74, o powierzchni ponad 5,8 ha, ma powstać zespół budynków wielorodzinnych z niezbędną infrastrukturą techniczną.

O rozpoczęcie procedury wnioskowała 20 marca szczecińska spółka RCI Sp. z o.o., wchodząca w skład grupy kapitałowej OT (Odratrans) Logistics. Przedstawiciele firmy nie zdradzają szczegółów przedsięwzięcia. Mówią tylko, że na razie prowadzą nieoficjalne rozmowy i rozeznają się marketingowo. Nie mają zatwierdzonych planów, w którym kierunku podążą.Plany budowy już od kilku lat

Informacje o zamierzeniu zabudowy Wrocławskiej Stoczni Rzecznej pojawiły się 6 lat temu. Firma Alterco S.A. podpisała w sierpniu przedwstępną umowę nabycia udziałów w dwóch spółkach celowych, utworzonych w celu realizacji inwestycji przy Kwidzyńskiej. Planowała utworzyć nad Odrą duży kompleks wielofunkcyjny. Miały się na niego składać budynki mieszkalne, biurowe, handlowe i rekreacyjne. Nad całością miała dominować 25-piętrowa wieża, w której znalazłby się m.in. czterogwiazdkowy hotel. Prace budowlane miały ruszyć w 2013 roku, jednak plany nie doszły do skutku.Obok ma powstać kolejna inwestycja

W sąsiedztwie stoczni, przy ul. Kwidzyńskiej 4, mają stanąć dwa budynki produkcyjno-magazynowe z częścią biurową. Znajdą się na działkach nr 16/3, 16/6, o łącznej powierzchni ponad 3,5 ha, oraz fragmentach tych oznaczonych numerami 17 i 6/74.

Urząd miasta poinformował 9 kwietnia o prowadzonym postępowaniu w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy dla tego przedsięwzięcia. Tego samego dnia przesłał projekt do uzgodnienia przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.Zmieni się także port na Popowicach

Zagospodarowanie stoczni rzecznej Zacisze to nie jedyna duża inwestycja planowana nad Odrą. Vantage Development S.A. oraz Rank Progress S.A. wybudują wspólnie ogromne osiedle Port Popowice, przy ulicach Białowieskiej i Wejherowskiej. W ciągu 10 lat ma tam powstać około 2 tysięcy mieszkań, a do tego powierzchnie biurowe i usługowe. O szczegółach tej inwestycji pisaliśmy w kwietniu.


Komentarze (4)

Napisz komentarz
Jan Augustynowski
@
giszon
(gość)
Ostatnie zdjęcie to wizualizacja inwestycji w Porcie Popowice przy ulicy Popowickiej. Zapewne niewłaściwie umieszczone przez pomyłkę?
Polecam lekturę tekstu :)
wrocman(gość)
może coś tam jednak wybudują? Teren marnieje, czemu nie przeznaczyc go pod mieszkaniówkę?
taki jeden(gość)
Istotnie wizualizacja nie na miejscu. Ale ciekawe co z tymi terenami po stoczni? Radni nie chcą dać zgody na mieszkaniówkę :( a tereny super...
giszon(gość)
Ostatnie zdjęcie to wizualizacja inwestycji w Porcie Popowice przy ulicy Popowickiej. Zapewne niewłaściwie umieszczone przez pomyłkę?
REKLAMA