DODAJ

Wrocław: Szykuje się budowa dużego kompleksu obok dawnej stoczni Zacisze

Biura / Wrocław
Wrocław: Szykuje się budowa
Mariusz Bartodziej
2019-03-01 08:46:29
Przy ulicy Kwidzyńskiej powstanie łącznie na kilkuhektarowym terenie kilkanaście budynków biurowych i magazynowych. Inwestor uzyskał już część niezbędnych decyzji.

Prezydent miasta wydał 16 stycznia decyzję stwierdzającą brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko inwestycji planowanej przy ul. Kwidzyńskiej 4 na Kowalach. Podobne opinie wyrazili regionalny dyrektor ochrony środowiska (28 listopada) i dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie (6 listopada). Postępowanie ruszyło w kwietniu, na wniosek prywatnego inwestora. Zamierza wybudować na działkach nr 16/3, 16/6 i 16/7 (o łącznej powierzchni 5,19 ha) cztery budynki biurowe, dwa magazynowe oraz osiem biurowo-magazynowych.

UM Wrocławia


Nowe biura także po sąsiedzku

Prace budowlane obejmą również sąsiednią działkę nr 16/5, o powierzchni 0,91 ha. Od 8 lutego toczy się postępowanie w sprawie zmiany pozwolenia na budowę budynku produkcyjno-magazynowego z częścią biurową.

We wrześniu ubiegłego roku spółka Mitra Sp. z o.o. (działająca od ponad 20 lat w branży instalacyjnej) dostała zgodę na realizację na tej samej działce dwóch obiektów magazynowych z częścią biurową o łącznej kubaturze 15,8 tys. metrów sześciennychetap I. Podobny wniosek złożyła w listopadzie, ale pozostał bez rozpatrzenia. W przypadku dokumentów obu firm za projekt odpowiada pracownia Maciej Niestrój Architektura.

Zmienić ma się również dawna stocznia

W maju ubiegłego roku donosiliśmy, że zabudowana ma zostać też Wrocławska Stocznia Rzeczna. Na terenie o powierzchni blisko 6 ha miałby powstać zespół budynków wielorodzinnych. Kilka lat temu miał tam stanąć wielofunkcyjny kompleks z 25-piętrową wieżą.

fot. Mariusz Bartodziej