źródło: Materiały inwestora

[Warszawa] Biurowiec dla Millenialsów prawie gotowy

Kajtman
Dobiega końca budowa pierwszego budynku kompleksu biurowego Neopark, powstającego w południowej części Służewca. Projekt jest dziełem renomowanej pracowni JEMS, której architekci wykorzystali narożnikową ekspozycję, wpisującą nowoczesną bryłę Neoparku w mieszkaniowo-biurowy charakter okolicy. Inwestycja powstała z myślą o zaspokojeniu potrzeb tzw. pokolenia Y – Millenialsów – czyli jeszcze bardziej wymagających użytkowników powierzchni biurowych.
Lokalizacja Neoparku jest nieprzypadkowa – dwa pięciopiętrowe budynki tworzące prawdziwy kampus biurowy powstają w wielkomiejskim otoczeniu u zbiegu ul. Cybernetyki i kameralnej ul. Wynalazek. W odróżnieniu od czysto biurowej, północnej części Służewca, na południe od ul. Marynarskiej dominuje atrakcyjne – bo tętniące życiem przez całą dobę – wielofunkcyjne i pełnowartościowe miasto. W tej części dzielnicy osiedla mieszkaniowe przeplatają się z budynkami biurowymi, szkołami i hotelami, a życie lokalnych mieszkańców i pracowników biur wzbogacają liczne restauracje, punkty usługowe, sklepy, czy ścieżki rowerowe. Taka przestrzeń jest przyjazna dla wszystkich użytkowników, jednak dla Millenialsów są one standardem, wpisującym się w styl życia pokolenia Y.
Pracownicy firm zlokalizowanych w Neoparku będą mieli to, o czym można jedynie pomarzyć, np. w okolicach ul. Domaniewskiej, gdzie życie zamiera już od godz. 17.00, a ludzie w pośpiechu starają się wrócić do domów. Tymczasem zarówno w samym budynku Neopark, jak i wokół niego można znaleźć to, czego potrzebują pracownicy biur, a w szczególności pokolenie Millenialsów, które zaczyna dominować na rynku pracy. Południowy Służewiec to ceniona dzielnica biznesowo-mieszkaniowa, stale rozwijająca się z korzyścią zarówno dla mieszkańców jak i najemców biur. Znane, duże firmy decydują się na relokację w obrębie Służewca, wciąż przybywają też kolejne, wybierające ten rejon z powodu znakomitej jakości powierzchni biurowej, atrakcyjnych czynszów i bliskości partnerów biznesowych – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.
W bezpośrednim sąsiedztwie występuje naprzemiennie zabudowa biurowa i mieszkaniowa, trwa budowa hotelu. To różnorodność, która jest dobra dla budowy właściwej tkanki miejskiej. Kameralne budynki Neoparku znacząco różnią się od dominującej na Służewcu tradycyjnej zabudowy biurowej. Zaprojektowaliśmy całkowicie przeszkloną fasadę oraz duże, słoneczne tarasy, kaskadowo schodzące w stronę rozległego, zielonego i otwartego dla wszystkich dziedzińca. Chcieliśmy jak najlepiej wkomponować Neopark w zróżnicowane funkcje znajdujące się w jego bezpośrednim otoczeniu, aby uzupełnić atuty, które oferuje okolica. W przyziemiach ulicy Cybernetyki i jej przecznic jest ulokowany szereg lokali gastronomicznych, usług i sklepów tworzących wielkomiejski klimat – mówi współtwórca projektu Neoparku, Marcin Sadowski z pracowni JEMS Architekci.
12 linii komunikacji miejskiej, dostępnych z kilkunastu okolicznych przystanków zapewni Neopartowi połączenia niemal we wszystkich kierunkach. Dodatkowo autobusy linii nr 317 zatrzymują się na zadaszonym przystanku tuż przed wejściem do biurowca. Nieopodal znajduje się również przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej "PKP Służewiec", z którego w ciągu kilkunastu minut można dojechać nowoczesnymi pociągami do Śródmieścia i Centrum. W Neoparku zaplanowano około 140 zadaszonych miejsc parkingowych dla rowerów. Wzdłuż budynku przebiega wygodna ścieżka rowerowa, a 200 metrów dalej funkcjonuje wypożyczalnia rowerów miejskich Veturilo. Autobusy, tramwaje, rowery i pociągi – właśnie z tych form transportu najchętniej korzystają przedstawiciele pokolenia Y. Pracownicy i goście firm, które przeniosą swoje siedziby do budynku A, będą mieli do dyspozycji w podziemnym parkingu 271 miejsc dla samochodów oraz 25 miejsc zewnętrznych. 
Neopark powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i – dzięki nasyceniu przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami – otrzymał certyfikat BREEAM dla tzw. zielonych budynków na poziomie "Excellent". Zastosowane rozwiązania wpłyną na obniżenie kosztów utrzymania Neoparku w porównaniu do budynków konwencjonalnych, czyli tych które nie zostały zaplanowane i zrealizowane w oparciu o wysokie standardy środowiskowe. Kameralny kompleks będzie zasilany energią pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. Zielony charakter inwestycji Yareal wzmacniają również m.in. urządzenia do utylizacji oraz zminimalizowania zużycia wody, energooszczędne windy oraz oświetlenie i stacje ładowania samochodów elektrycznych. Dużym atutem budynku są uchylne okna, dzięki którym możliwe jest naturalne przewietrzanie biura. Takich przyjaznych naturze, zrównoważonych rozwiązań, oczekują w swoim środowisku pracy przedstawiciele najmłodszego pokolenia dorosłych.
Pierwszy z budynków Neoparku – o powierzchni blisko 12 tys. mkw. – zostanie oddany do użytku na wiosnę. Drugi budynek, wraz z 322 miejscami parkingowymi dla samochodów, ma być gotowy w trzecim kwartale 2018 roku. Po zrealizowaniu całej inwestycji przez Yareal Polska, w Neoparku powstanie w sumie ok. 24 tys. mkw. powierzchni biurowej, usługowej i handlowej z pięknym zielonym placem pomiędzy budynkami.
Źródło: materiały prasowe