GreenWings Offices pnie się w górę

GreenWings Offices pnie się w górę

Warszawa
Kajtman
Kajtman
Green Wings Offices
adresWarszawa, Komitetu Obrony Robotników 48
inwestorOkre Development Sp. z o.o.
projektantJEMS Architekci Sp. z o.o.
REKLAMA

W dniu dzisiejszym zakończyły się prace na poziomie zero najnowocześniejszego warszawskiego biurowca GreenWings Offices. Płyta stropowa poziomu zero zakończyła budowę trzech podziemnych kondygnacji garażowych. Od tej pory budynek będzie już wychodził ponad ziemię i stopniowo będzie się stawał wyrafinowanym architektonicznie symbolem warszawskiego Okęcia. Stołeczny biurowiec GreenWings, zlokalizowany przy ulicy 17 Stycznia, tuż przy Lotnisku Chopina, jest jednym z zaledwie kilku najdoskonalszych krajowych biurowców klasy A ze wstępnym certyfikatem klasyfikacji BREEAM na poziomie „bardzo dobrym”.

 

Należący do OKRE Development biurowiec zostanie ukończony w kwietniu przyszłego roku, zaś gotowy do wynajmu będzie od 1 czerwca 2014 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest CFE Polska. W toku dotychczasowej budowy wszelkie prace przebiegły zgodnie z harmonogramem. Przy budowie płyty fundamentowej użyto około 3500 metrów sześciennych betonu. Rzeczą charakterystyczną dla GreenWings i świadczącą o jego wyrafinowaniu estetycznym jest nietypowo duża ilość betonu architektonicznego, jaki jest wykorzystywany w codziennej praktyce. Jest to beton, który nie podlega już żadnej dalszej obróbce wykończeniowej, musi za to spełniać najwyższe wymagania jeśli chodzi o strukturę i jednorodność barwy oraz brak pozostałości po pęcherzach powietrza.

REKLAMA

 

Dla każdej spółki deweloperskiej osiągnięcie poziomu zero dużej inwestycji biurowej jest wydarzeniem. Z tej okazji w swoim komentarzu prezes OKRE Development Ronnie Richardson powiedział: „Wszystkim daliśmy wyraźny sygnał, że prace przy biurowcu GreenWings przebiegają szybko, sprawnie i prawidłowo”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA