GreenWings Offices prawie gotowy

GreenWings Offices prawie gotowy

Warszawa
Kajtman
Kajtman
Green Wings Offices
adresWarszawa, Komitetu Obrony Robotników 48
inwestorOkre Development Sp. z o.o.
projektantJEMS Architekci Sp. z o.o.
REKLAMA

Najnowszy warszawski biurowiec firmy OKRE Development, GreenWings Offices, wchodzi w finałową fazę budowy. Zgodnie z ostatnimi ustaleniami pomiędzy inwestorem a generalnym wykonawcą budynek ma być gotowy w terminie umożliwiającym wydanie do końca kwietnia br. decyzji administracyjnej o pozwoleniu na użytkowanie obiektu.

 

Odbiory techniczne MPWiK i SPEC mamy już za sobą. Piętra IV, V i VI są już dość dawno po wstępnych odbiorach budowlanych, natomiast piętra I, II i III miały swoje odbiory w dniach 10-12 lutego. Wszystkie roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem, zatem wchodzimy w fazę wykańczania biurowca i będzie on oddany inwestorowi zgodnie z umową” ‒ mówi inż. Leszek Dzido, kierownik projektu ze strony generalnego wykonawcy, którym jest firma CFE Polska.

 

Na początek marca wyznaczono terminy odbioru budynku przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Państwową Straż Pożarną. Trwają obecnie rozruchy, badania i testy systemów SSP (system sygnalizacji pożarowej), jak również wszystkich instalacji niskoprądowych, w tym m.in. telewizji dozorowej CCTV zewnętrznej i wewnętrznej. W garażach sprawdza się systemy detekcji tlenku węgla i LPG. Mechaniczny system wentylacji całego biurowca również jest obecnie poddawany testom wydajności. Działają już wszystkie windy, a w garażach trwa wykańczanie żywic i posadzek. Warszawianie obserwujący GreenWings Offices i pasjonujący się jego budową w mediach społecznościowych mogą już podziwiać niemal gotową elewację biurowca. Jej detale będą ukończone za miesiąc.

 

Całość robót budowlanych planujemy zakończyć do połowy marca. Będziemy wówczas gotowi do realizacji robót aranżacyjnych dla najemców. Wpływają już do nas pierwsze zlecenia z tym związane. Ruszymy wtedy z układaniem wykładzin podłogowych, instalacją wewnętrznych ścian działowych dla poszczególnych biur, ich drzwi wewnętrznych itp. Kilka razy w tygodniu oprowadzamy po biurowcu delegacje różnych firm. Z mojego doświadczenia oceniam, że zainteresowanie GreenWings Offices jest duże, a wszystkie delegacje podkreślają nietuzinkową architekturę i elewację biurowca już z daleka przykuwającą uwagę” ‒ komentuje inż. Leszek Dzido.

 

REKLAMA

GreenWings Offices stanie się nie tylko jednym z najciekawszych architektonicznie i najnowocześniejszych polskich biurowców, będzie on także jednym z ważniejszych warszawskich centrów konferencyjnych.

 

Najważniejsze decyzje o doinwestowaniu biurowca zapadły jednak niedawno w odniesieniu do trójdzielnej sali konferencyjnej. GreenWings Offices będzie biurowcem samowystarczalnym pod każdym względem, w tym także pozwalającym jego najemcom na organizowanie konferencji i eventów. W tym celu duża sala konferencyjna graniczy z kantyną, która może swoim cateringiem obsłużyć każdą imprezę odbywającą się bądź to w całej przestrzeni konferencyjnej, bądź też w mniejszych salach utworzonych po podzieleniu całości na trzy mniejsze sale. Oferta ta wzmocniona została obecnie bardzo ważnymi elementami, które wpłyną na cały rynek eventów warszawskich, nie tylko tych organizowanych przez najemców biurowca.

 

Tak oto instalowane są w salach konferencyjnych najnowocześniejsze ekrany sterowane tabletami, bardzo zaawansowane systemy nagłaśniające oraz sprzęt audiowizualny do odtwarzania w technologii HD. Jednocześnie bardzo znacznie podniesiony został standard wygłuszenia ścian działowych przestrzeni konferencyjnej, aby imprezy toczące się równolegle na przykład w trzech mniejszych salach nie zakłócały się wzajemnie. Dzięki temu GreenWings Offices stanie się bardzo nowoczesnym centrum konferencyjnym, eventowym i multimedialnym.

 

Oficjalnie dla wszystkich najemców GreenWings Offices dostępny będzie od 1 czerwca bieżącego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA