Warszawski kompleks biurowy „Miasteczko Orange” realizowany przez firmę Bouygues Immobilier Polska, jako pierwszy w Warszawie, otrzymał certyfikat BREEAM za fazę projektową w wersji BREEAM Europe Commercial 2009. Certyfikat potwierdza ekologiczny charakter inwestycji oraz dążenie do sprostania wyzwaniom zrównoważonego rozwoju.
System certyfikacji BREEAM to jeden z najważniejszych systemów oceny ekologicznych budynków. W celu otrzymania certyfikatu, firma Bouygues Immobilier Polska musiała położyć nacisk na wiele aspektów, w tym energooszczędność, zastosowanie ekologicznych materiałów, minimalizację wpływu na środowisko oraz system zarządzania projektem na wszystkich etapach jego realizacji. Znalazło to odzwierciedlenie w punktacji BREEAM w kategorii „Energia”, w której projekt otrzymał prawie 75% punktów.
– „Miasteczko Orange” jest pierwszym projektem w Polsce, który otrzymał certyfikat Very Good w wersji 2009 BREEAM Europe Commercial, która zastąpiła wersję 2008, zaostrzając niektóre kryteria oceny. Ten sukces jest wynikiem współpracy naszych ekip do spraw koncepcji i realizacji, naszego asesora oraz naszego klienta – TPSA – powiedział Olivier Bobenrieth, Dyrektor Projektu TPSA w Bouygues Immobilier Polska.
– „Miasteczko Orange” będzie jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie kompleksów biurowych w stolicy. Przy realizacji projektu skorzystaliśmy z bogatych doświadczeń Bouygues Immobilier na świecie i zaproponowaliśmy rozwiązania spełniające najwyższe międzynarodowe standardy nowoczesnych budynków biurowych. „Miasteczko Orange” to nie tylko interesująca architektura i wielofunkcyjny charakter, ale również precyzyjnie zaplanowany proekologiczny projekt, zgodny z globalną strategią zrównoważonego rozwoju Grupy Bouygues
– powiedział Laurent Tirot, Dyrektor Generalny Bouygues Immobilier Polska.
Zrównoważony rozwój stał się kluczowym punktem strategii Bouygues Immobilier, która rocznie realizuje 12 000 mieszkań a 100% swoich wniosków o pozwolenie na budowę składa ze znakiem BBC (Batiment Basse Consommation). Ponadto, Bouygues Immobilier oddała niedawno do użytku zlokalizowany w regionie paryskim pierwszy budynek Green Office, będący jednocześnie pierwszym biurowcem o energii pozytywnej (23 000 m2).
Informacje podstawowe nt. „Miasteczka Orange”:
Kompleks biurowy „Miasteczko Orange” realizowany przez firmę Bouygues Immobilier Polska zlokalizowany jest w Alejach Jerozolimskich 160 w Warszawie. Twórcą projektu jest znany architekt, Stanisław Fiszer, laureat Honorowej Nagrody SARP i autor wielu prestiżowych projektów, zrealizowanych głównie w Polsce i we Francji. „Miasteczko Orange” składa się z pięciu 6-kondygnacyjnych budynków połączonych ze sobą na poziomie parteru oraz pierwszego piętra. Powierzchnia użytkowa kompleksu wynosić będzie 43 700 m kw., a podziemne parkingi pomieszczą ponad 1000 samochodów.
Obiekt realizowany jest na potrzeby nowej siedziby Grupy TPSA i w całości wynajmowany będzie przez Orange.
* * *
O Bouygues Immobilier Polska
Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. została zarejestrowana w czerwcu 2001 r. w Warszawie. Od początku swojej działalności na rynku warszawskim do końca 2010 roku Spółka oddała do użytkowania ponad tysiąc sześćset mieszkań i domów (z czego 282 w samym 2010 r.). Firma należy w 100 proc. do Bouygues Immobilier we Francji. Pierwszą inwestycją oddaną do użytku przez Bouygues Immobilier Polska była Rezydencja Renoir na Ursynowie. Pozostałe inwestycje to: Ogrody Kabackie, Śródziemnomorska, Dobra 54, Villa Moderne, Villa Concorde, Lamartine, Villa L'Azur oraz La Lumiere. Obecnie Spółka realizuje cztery projekty w stolicy: Villa Arte, Bell’Arte i Carré Arte na Woli, Villa Parc na Ochocie, Le Village w Józefosławiu oraz Patio Avenir na Bemowie. Na podstawie umowy zawartej pod koniec 2009 r. firma jest również odpowiedzialna za budowę nowej warszawskiej siedziby Orange Grupa TP. Spółka jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
O Bouygues Immobilier
Bouygues Immobilier jest jednym z liderów branży budowlanej w Europie i największym deweloperem we Francji. Firma zatrudnia ok. 1350 pracowników, a jej obroty w 2010 roku wyniosły ponad 2,4 miliarda euro. W samej Francji w 2010 r. Spółka oddała do użytku ponad 14 tys. mieszkań. Firma posiada 13 oddziałów we Francji i 4 w Europie. Od prawie 60 lat Bouygues Immobilier realizuje projekty budownictwa mieszkaniowego oraz komercyjnego, prowadząc działalność operacyjną w ponad 230 miastach.
O Grupie Bouygues
Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Saint-Quentin w Yvelines (Francja). Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając prawie 140 tys. pracowników. Jej obroty w 2010 r. wyniosły ponad 31 miliardów euro. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).