Bouygues Immobilier Polska zaprezentował budynek pokazowy „Miasteczka Orange”

Bouygues Immobilier Polska zaprezentował budynek pokazowy „Miasteczka Orange”

Warszawa
REKLAMA

Bouygues Immobilier Polska zaprezentował w pełni funkcjonalny budynek pokazowy kompleksu biurowego „Miasteczko Orange” realizowanego na potrzeby nowej siedziby Grupy TP, wyłącznego najemcy obiektu. Uroczyste otwarcie budynku odbyło się 1 grudnia na terenie budowy inwestycji, w Alejach Jerozolimskich 160 w Warszawie. Wyłącznym inwestorem projektu jest Qatar Holding LCC, dla którego jest to pierwsza inwestycja w Polsce.


„Mock-up” jest jedynym i pierwszym w Polsce obiektem pokazowym przedstawiającym w skali 1:1 różne części konstruowanego budynku biurowego. Prezentuje on wszystkie funkcjonalności i przybliża charakter finalnego projektu „Miasteczka Orange”. Na 215 m.kw. powierzchni deweloper zaprezentował m.in. zewnętrzną elewację budynku, powierzchnię biurową, część kuchenną, holl z windami oraz inne udogodnienia.

 

Uroczystego otwarcia dokonali przedstawiciele wszystkich trzech stron zaangażowanych w realizację inwestycji: p. François Bertiere, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Bouygues Immobilier – dewelopera inwestycji, p. Maciej Witucki, Prezes Zarządu Telekomunikacji Polskiej S.A. – najemcy „Miasteczka”, oraz p. Navid Chamdia, Head of Real Estate Qatar Investment Authority – inwestora projektu.


„Miasteczko Orange będzie jednym z najnowocześniejszych kompleksów biurowych w stolicy. Przy jego realizacji skorzystaliśmy z bogatego doświadczenia naszej firmy i postanowiliśmy wdrożyć rozwiązania stosowane z sukcesem w innych krajach. Otwarty dziś „Mock-up”, który pozwala zapoznać się z architekturą i charakterem budynku, zastosowanymi materiałami i systemami oraz elementami wykończenia wnętrza w skali 1:1 już na 2 lata przed oddaniem obiektu do użytku, jest wyrazem dbałości o satysfakcję naszego klienta – Grupy TP. Dzięki temu możemy mieć pewność, że realizowany przez nas obiekt spełnia wszystkie oczekiwania i potrzeby przyszłego najemcy, z którym blisko współpracujemy już od etapu projektowania tej inwestycji
– powiedział Laurent Tirot, Dyrektor Generalny Bouygues Immobilier Polska.

 

Kompleks „Miasteczko Orange” zlokalizowany jest w Alejach Jerozolimskich 160. Powierzchnia użytkowa wynosi 43.700 m.kw. i będzie w całości wynajmowana przez Grupę TP. Jest to największa transakcja najmu powierzchni komercyjnej w Polsce.

 

REKLAMA

Na tle innych stołecznych inwestycji „Miasteczko” wyróżniać będzie interesująca architektura koncepcji Stanisława Fiszera oraz wielofunkcyjny charakter, umożliwiający elastyczne wykorzystanie powierzchni. Obiekt zaprojektowany został również z ogromną dbałością o bezpieczeństwo
i funkcjonalność.  Jednym z kluczowych założeń było stworzenie przyjaznych warunków do pracy przy jednoczesnej minimalizacji wpływu na środowisko. Ekologiczny charakter projektu został potwierdzony m.in. certyfikatem Very Good w wersji 2009 BREEAM Europe Commercial. Certyfikat ten został przyznany „Miasteczku Orange” jako pierwszemu projektowi w Polsce.

 

Nowa siedziba Grupy TP zostanie oddana do użytku w pierwszej połowie 2013 roku. Inwestorem projektu jest Qatar Holding LCC. Jest to pierwsza inwestycja katarskiego giganta w Polsce.

 

„Miasteczko Orange” – kluczowe informacje:


 • Deweloper – Bouygues Immobilier Polska

 • Inwestor – Qatar Holding LLC

 • Najemca – Grupa TP

 • Główny architekt – Stanisław Fisher

 • Główny wykonawca prac budowlanych – Karmar S.A.

 • Lokalizacja – Warszawa, Al. Jerozolimskie 160

 • Całkowita powierzchnia najmu  –  43700 m.kw., w tym:

  • powierzchnia konferencyjna – 3000 m.kw.

  • powierzchnia socjalna (kuchnie, stołówki) – 1800 m.kw.

  • Liczba budynków – 5

  • Liczba kondygnacji w budynkach – 6

  • Liczba miejsc parkingowych – 1000 (2 poziomy podziemne)

  • Termin rozpoczęcia prac budowlanych – I kwartał 2011

  • Planowany termin ukończenia prac budowlanych – I połowa 2013Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA