Miasteczko Orange już otwarte

Miasteczko Orange już otwarte

Warszawa
REKLAMA

Miasteczko Orange wybudowane przez firmę Bouygues Immobilier Polska zostało wczoraj oficjalnie otwarte. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali François Bèrtiere, prezes zarządu Bouygues Immobilier, Maciej Witucki, prezes Orange Polska, Sheikh Faisal Bin Saoud Al-Thani, dyrektor Departamentu Business and Development Qatar Holding oraz Stanisław Fiszer, architekt Miasteczka. Od połowy lipca kompleks stanowi główną siedzibę Grupy Orange, która od początku tej inwestycji jest jej wyłącznym najemcą. Właścicielem obiektu jest spółka Qatar Holding należąca do Qatar Investment Authority.

 

Współpraca pomiędzy Orange Polska i Bouygues Immobilier Polska rozpoczęła się podpisaniem umowy najmu pod koniec 2009 roku oraz rozpoczęciem budowy obiektu na zasadach „build-to-suit”. Protokół odbioru obiektu strony podpisały w lipcu 2013 roku. Dla Qatar Holding Miasteczko Orange to pierwsza inwestycja w Europie Centralnej. Strategia katarskiego państwowego funduszu inwestycyjnego opiera się na angażowaniu się w wysokiej klasy przedsięwzięcia międzynarodowe, lokalne, a także strategiczne.

 

- Wybór tej inwestycji przez katarskiego partnera stanowi dla nas potwierdzenie najwyższej jakości obiektu. Jestem dumny, że Miasteczko Orange to jeden z najnowocześniejszych budynków w Warszawie. Udało nam się osiągnąć 30% oszczędność zużycia energii w porównaniu z innymi biurowcami, a zarazem stworzyć miejsce, które zapewni dobre samopoczucie i komfort pracującym tam osobom. Ten obiekt to duży sukces inwestora, klienta oraz Bouygues Immobilier Polska jako dewelopera  podkreślił Bruno Le Corre, Dyrektor Generalny Bouygues Immobilier Polska.

 

Miasteczko Orange

Projektantem nowej siedziby Grupy Orange, zlokalizowanej w Alejach Jerozolimskich 160 w Warszawie, jest znany architekt Stanisław Fiszer. Kompleks składa się z pięciu sześciokondygnacyjnych budynków połączonych ze sobą na poziomie parteru i pierwszego piętra. Łącznie obiekt posiada 45 tys. mkw. powierzchni użytkowej i zapewni pełną infrastrukturę 3300 pracownikom, stąd nawiązanie do miasteczka. Na jego terenie znajduje się kantyna z ponad 300 miejscami siedzącymi, sklep spożywczy, kiosk, kawiarnia, fitness oraz zadrzewiony ogród z fontanną i drewnianym tarasem. W ostatnim tygodniu zainstalowano stację rowerów Veturilo przed wejściem do Miasteczka Orange.

 

Komfort pracy

Budynek zapewnia użytkownikom prawidłowy dostęp do światła dziennego, a z każdego miejsca pracy jest widok na okno i niebo. Dla komfortu pracowników zaprojektowano otwierane okna, które umożliwią naturalną wentylację pomieszczeń według potrzeb, a zarazem ograniczą korzystanie z klimatyzacji czy wentylacji mechanicznej. Ciekawostką jest także wspieranie bioróżnorodoności na terenie Miasteczka, np. poprzez zainstalowanie budek dla ptaków.

REKLAMA

 

Ekologiczny dojazd do pracy

Podziemny parking pomieści ponad 1050 samochodów oraz 120 rowerów. Monitorowane miejsca parkingowe dla rowerów usytuowane są w najlepszej, dobrze oświetlonej części parkingu podziemnego, znajdującej się blisko wind. Umożliwiają one także bezpieczne przypięcie jednośladów. W podziemiu przewidziano szatnie z szafkami oraz prysznice dla rowerzystów. Ponadto pod koniec sierpnia przed Miasteczkiem Orange pojawiła się stacja rowerów miejskich.

 

W części parkingu dla samochodów stworzono 53 dodatkowe miejsca typu „car sharing”. Będą z nich mogły korzystać osoby, które jeżdżą do pracy w grupach minimum dwuosobowych. Idea „car sharing’u” będzie promowana wśród pracowników Miasteczka Orange, ma na celu obniżenie kosztów podróży, emisji spalin oraz korków. 

 

Biurowiec wydajny energetycznie

Miasteczko Orange, będące jednym z najnowocześniejszych budynków w Warszawie, spełnia restrykcyjne wymagania środowiskowe oraz uwzględnia dobre samopoczucie pracujących tam osób. Jednym z celów projektowych było zminimalizowanie wpływu na środowisko oraz osiągnięcie jak największej wydajności obiektu. Miasteczko Orange zużywa około 30% mniej energii w porównaniu z innymi biurowcami. Kompleks już na etapie projektowym otrzymał certyfikat BREEAM z oceną „Very Good”, który potwierdził spełnienie restrykcyjnych norm ekologicznych i najwyższe europejskie standardy w budownictwie.

 

Przykładem rozwiązań energooszczędnych jest system wind, które oszczędzają do 20% energii w porównaniu ze standardowymi maszynami. Jest to osiągnięte poprzez optymalizację ruchu, natomiast w okresach poza szczytem windy przechodzą w tryb stand-by.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA