[Warszawa] HB Reavis rozpoczyna realizację II etapu inwestycji Gdański Business Center

Kajtman

Firma HB Reavis rozpoczyna realizację II fazy inwestycji Gdański Business Center, która powstaje u zbiegu ulic Andersa i Inflanckiej w Warszawie, zaledwie kilkadziesiąt metrów od stacji metra Dworzec Gdański i kilkaset metrów od centrum handlowego Arkadia. W ramach drugiego etapu powstaną dwa budynki oferujące łącznie ponad 50,000 m2 powierzchni biurowej klasy A. Jest to jedna z największych inwestycji biurowych realizowanych obecnie w tej części miasta.

 

W skład kompleksu Gdański Business Center II wejdą dwa budynki biurowe liczące od siedmiu do dziewięciu kondygnacji. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi wyznaczonymi przez nowy standard energetyczny budynków, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017 r. HB Reavis planuje uzyskać dla inwestycji certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

 

Ogromnym atutem projektu jest jego prestiżowa lokalizacja na granicy Żoliborza i Śródmieścia, w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych. Bliskość licznych przystanków autobusowych i tramwajowych, stacji metra Dworzec Gdański, stacji kolejowej Warszawa Gdańska oraz wypożyczalni miejskich rowerów Veturilo, gwarantuje doskonałe połączenie komunikacyjne nie tylko z centrum miasta, ale również pozostałymi dzielnicami.

 

Za projekt architektoniczny drugiej fazy kompleksu Gdański Business Center odpowiada polska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. Przy planowaniu obiektu architekci zastosowali nowoczesne rozwiązania zapewniające możliwość elastycznej aranżacji powierzchni zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem najemców. Z myślą o komforcie przyszłych użytkowników budynek wyposażony zostanie w wiele udogodnień, wśród nich m.in. nowoczesne, ekologiczne windy o niestandardowej wysokości kabin 260 cm i prędkości 2,5 m na sekundę, które pozwolą pracownikom na pokonywanie pięter w tempie o około 30% szybszym niż tradycyjne dźwigi. Przeszklone fasady budynków zapewnią dostęp światła dziennego, gwarantując doskonałe doświetlenie powierzchni biurowej, a tym samym wyższy komfort pracy i mniejsze zużycie energii elektrycznej. Standard techniczny kompleksu wzbogacą również systemy komputerowego zarządzania budynkiem (BMS) oraz klimatyzacji i wentylacji z centralną funkcją nawilżania powietrza i możliwością indywidualnego regulowania temperatury. Kompleks objęty zostanie całodobową ochroną oraz systemem monitoringu i kontrolą dostępu. Dodatkowo, do dyspozycji najemców i gości biurowców oddane zostaną miejsca parkingowe zlokalizowane na parkingu podziemnym oraz niezależnym parkingu naziemnym. Na terenie obiektu znajdzie się również stacja doładowania samochodów elektrycznych.

 

Wokół budynków zaprojektowano ogólnodostępny dziedziniec rekreacyjny z elementami małej architektury. Parter budynków zostanie przeznaczony na restauracje, kawiarnie oraz sklepy, dzięki czemu kompleks stanie się miejscem spotkań mieszkańców Warszawy i będzie tętnił życiem także po godzinach pracy biur.

 

– W HB Reavis na każdy projekt patrzymy przez pryzmat przyszłych użytkowników. Z jednej strony pragniemy zagwarantować im komfort pracy w unikalnym środowisku, sprzyjającym zachowaniu równowagi między pracą a życiem prywatnym, a z drugiej dać możliwość skorzystania z przyjaznej przestrzeni miejskiej – mówi René Popik, Head of Development HB Reavis. I dodaje: – Gdański Business Center to coś więcej niż tylko miejsca pracy. Obiekt został zaprojektowany w taki sposób, aby służyć nie tylko przyszłym najemcom, ale również okolicznym mieszkańcom.

 

Planowany termin oddania do użytku wszystkich budynków wchodzących w skład II fazy kompleksu to pierwszy kwartał 2016 roku. Całkowita powierzchnia najmu inwestycji (łącznie I i II faza) wyniesie ponad 98,000 m2.

 

Budowa Gdański Business Center rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku. Pierwszy etap projektu został oddany do użytku w czerwcu 2014r. Składa się on z dwóch budynków – szesnastopiętrowego budynku A oraz ośmiopiętrowego budynku B. Oba obiekty zostały zaprojektowane przez firmę E&L Architects. Wśród pierwszych najemców inwestycji znalazły się takie firmy jak: KPMG, SNC Lavalin, Provident i Coloplast.