[Warszawa] Miasteczko Rubikon –  popularne wśród młodych

[Warszawa] Miasteczko Rubikon – popularne wśród młodych

Dolcan
REKLAMA

Miniapartamenty dedykowane młodym, dopiero wkraczającym w dorosłość, to odpowiedź na istniejącą na rynku lukę. Pierwszą w Warszawie inwestycję w tym formacie, Miasteczko Rubikon, rozpoczęto pod koniec maja, a projekt jest już sprzedany w 25%. Ceny miniapartamentów zaczynają się od 156 tys. zł.

Jak pokazują dane zgromadzone przez Eurostat, aż 60 proc. młodych Polaków w wieku od 18 do 34 lat wciąż mieszka z rodzicami. Dla porównania średnia ta dla całej Unii Europejskiej wynosi 48,2 proc., przy czym w krajach Europy Zachodniej ten procent jest jeszcze niższy. Można się doszukiwać rozmaitych powodów takiego stanu rzeczy, warto jednak skupić się na rozwiązaniach, które mogą poprawić tą statystykę. Na polskim rynku mieszkaniowym brakuje niedużych, funkcjonalnych i niedrogich mieszkań, które pozwolą młodym na samodzielny start w dorosłość. W Polsce jest duża grupa osób, których nie stać na większe mieszkanie lub których styl życia nie wymaga dużej powierzchni. Szczególnie młodzi, których większa część życia toczy się poza czterema ścianami mieszkań – na uczelniach, w pracy, na spotkaniach ze znajomymi w mieście – potrzebują takich kompaktowych mieszkań umożliwiających im samodzielne wejście w dorosłe życie. – Odpowiedzią na tę niszę jest Miasteczko Rubikon. Miniapartamenty o wygodnych układach, z dużymi oknami i balkonami lub tarasami, w atrakcyjnej cenie już od 156 tys. zł – to nasza odpowiedź na potrzeby młodych i jednocześnie jedyna taka inwestycja w Warszawie. Każdy lokal został zaprojektowany tak, żeby nawet na najmniejszych metrażach można było zaaranżować wygodną łazienkę z miejscem na pralkę, miejsca do przechowywania, część dzienną, jadalną, a także widną kuchnię – mówi Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy w firmie Dolcan.

 

Osiedle Miasteczko Rubikon powstaje w warszawskich Włochach, u zbiegu ulic Techników i Cegielnianej, w pobliżu ulicy Popularnej i al. Jerozolimskich. Bliskość komunikacji miejskiej sprawia, że z pobliskiego przystanku autobusowego można dojechać do Blue City lub na Dworzec Zachodni w 15 minut, a do Centrum ze stacji SKM/WKD Warszawa Włochy nawet w 10 minut. Projekt przewiduje stworzenie 3-kondygnacyjnego budynku. W inwestycji znajdą się 242 miniapartamenty, w większości jednopokojowe, oraz 20 lokali 2-pokojowych, o średniej powierzchni 25 mkw. Miniapartamenty posiadają własne balkony lub tarasy, co jest rzadko spotykane przy mieszkaniach o tak małych metrażach, a stanowi dodatkową przestrzeń do wykorzystania dla mieszkańców. Miasteczko Rubikon to inteligentna inwestycja, zaprojektowana z myślą o jak największej optymalizacji przestrzeni – z myślą o przyszłych mieszkańcach i ich wygodzie.

 

Na terenie inwestycji, na parterze zaprojektowano lokale pod gastronomię, usługi i handel. W budynku będzie także winda i całodobowa recepcja, a teren osiedla będzie monitorowany. Wszystko to sprawia, że inwestycja będzie miała charakter małego miasteczka, w obrębach którego mieszkańcy będą mogli zaspokoić podstawowe codzienne potrzeby. Cały teren inwestycji jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja zostanie oddana do użytkowania w IV kwartale 2015 roku.

 

Budowa i sprzedaż Miasteczka Rubikon rozpoczęły się w maju. Inwestycja rośnie w bardzo szybkim tempie – obecnie trwają ostatnie prace związane z wykonywaniem stropodachu nad budynkiem, wstawiane są już też okna na wszystkich kondygnacjach. Równie szybko idzie sprzedaż lokali w projekcie. – Jako jedyna firma w Warszawie oferujemy ten innowacyjny produkt. Projekt miniapartamentów cieszy się dużym zainteresowaniem – sprzedaż rozpoczęliśmy pod koniec maja a już mamy sprzedanych 25% wszystkich lokali. Lokale cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób młodych oraz ich rodziców, którzy na czas studiów i na start w dorosłość chcą zapewnić pociechom wygodne miejsce do życia i nauki. To doskonała alternatywa dla wynajmu, który w dłuższej perspektywie jest mniej opłacalny. Takie niewielkie mieszkania w przyszłości jest też dużo łatwiej sprzedać lub wynająć, gdy młodych będzie już stać na większe lokum – podkreśla Alicja Dolińska.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wkrótce otwarcie hotelu Diament Plaza w centrum Katowic [WIZUALIZACJE]
W samym centrum Katowic jeszcze w tym roku otwarty zostanie nowy hotel Diament Plaza z 135 pokojami,...
Amerykański BNY Mellon zwiększa zatrudnienie w swoim centrum we Wrocławiu
Amerykańska firma BNY Mellon będąca międzynarodowym liderem w dziedzinie zarządzania inwestycjami i...
Nexity wystartowało ze sprzedażą nowego etapu osiedla City Vibe w Krakowie [WIZUALIZACJE]
Rozpoczęła się sprzedaż II etapu pierwszej w Krakowie inwestycji Nexity Polska – City Vibe przy...
We Wrocławiu trwa rewitalizacja linii kolejowej w kierunku Sobótki i Świdnicy [FILM + ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe realizują za blisko 200 mln zł rewitalizację linii kolejowej z Wrocławia...
Amerykański koncern Gates zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicy
Jeden z liderów na rynku w produkcji zaawansowanych technologicznie pasków gumowych i przewodów, któ...
Develia rozpoczęła we Wrocławiu budowę osiedla Kaskady Różanki [WIZUALIZACJE]
Develia rozpoczęła przedsprzedaż lokali w inwestycji Kaskady Różanki przy ulicy Chorwackiej. De...
Gdańsk: Uni-logistics pierwszym najemcą w Panattoni Park Tricity East VI
Spółka Uni-logistics, specjalizująca się w spedycji morskiej, kolejowej, lotniczej i transporcie dro...
Pierwszy pociąg hybrydowy szykuje się do podróży po Dolnym Śląsku
Pierwszy z sześciu pociągów hybrydowych zamówionych przez Koleje Dolnośląskie dotarł do legnickiej b...
Pod Warszawą powstanie 60 market OBI w Polsce
W aglomeracji warszawskiej ruszyła budowa piątego marketu sieci OBI. Będzie to jednocześnie 60 sklep...
Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiem
Kolejna wielka i znana międzynarodowa firma stawia na Aglomerację Wrocławską i inwestuje w rozwój. F...