Quarta uzyskuje pozwolenie na użytkowanieźródło: Materiały prasowe

Quarta uzyskuje pozwolenie na użytkowanie

Warszawa
REKLAMA
Osiedle czterech budynków mieszkalnych Quarta Apartamenty Ursynów zlokalizowanych przy ul. Wędrowców 14 na warszawskim Ursynowie ma od dziś pozwolenie na użytkowanie. Osiedle zaprojektowała pracownia 77 Studio Architektury, natomiast deweloperem jest City Homes. Tym samym stołeczna firma Totalbud oddała deweloperowi osiedle na 52 mieszkania i 111 miejsc parkingowych. Powierzchnia użytkowa osiedla wyniosła 4516 mkw.
Teren inwestycji znajdował się na obszarze częściowo zabudowanym budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi i wielorodzinnymi. Charakterystyczne dla otoczenia Quarty jest znaczne zróżnicowanie wysokości budynków – od dwóch (budynki jednorodzinne) do pięciu kondygnacji (budynki wielorodzinne). Stąd też projekt Quarty zakładał zbudowanie osiedla mającego stanowić rozwiązanie pośrednie o skali dostosowanej zarówno do jednego, jak i drugiego rodzaju zabudowy. Zbudowanie budynków o wysokości trzech kondygnacji spaja oba rodzaje zabudowy i dąży do ładu przestrzennego. Zwarte prostopadłościenne bryły oraz zastosowane na elewacjach naturalne materiały w stosownych kolorach (grafitowe płyty włókno-cementowe, grafitowe płyty HPL, szklane balustrady oraz deski w naturalnym kolorze) nadają budynkom Quarty współczesny charakter i zapewniają szlachetne zachowanie się elewacji w czasie.
Zgodnie z umową Totalbud oddał obiekt do użytku w stanie deweloperskim. Roboty wykończeniowe na osiedlu objęły m.in. nasadzenia zastępcze złożone ze 147 drzew i 1500 krzewów. Dodatkowo deweloper dodał do projektu 150 tui oraz 800 traw.
REKLAMA
Charakter i jakość osiedla Quarta komentuje Oskar Piskowski, kierownik robót wykończeniowych z ramienia Totalbudu – Jest to jedyne w swoim rodzaju osiedle. Od początku powstawało wyłącznie z najlepszych materiałów. Nie było żadnych kompromisów z jakością. Z punktu widzenia generalnego wykonawcy możemy stwierdzić, że z przyjemnością pracuje się z najlepszymi technologiami i materiałami, jakie zostały tu zastosowane. Do tego dochodzi kameralność miejsca i jego zielone otoczenie. Przez 20 lat mojej pracy w branży budowlanej nie widziałem w stolicy osiedla o takiej estetyce i z tak dobrych materiałów.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA