[Warszawa] Stacja Kazimierz z wiechą

[Warszawa] Stacja Kazimierz z wiechą

REKLAMA

Grupa Waryński i Polnord wraz z generalnym wykonawcą firmą Budimex zawiesili wiechę na pierwszym etapie inwestycji Stacja Kazimierz. Nowoczesne osiedle mieszkaniowe będzie gotowe na przyjęcie lokatorów w I kw. 2016 r.

25 czerwca br., po niespełna ośmiu miesiącach od rozpoczęcia budowy, generalny wykonawca inwestycji Stacja Kazimierz – firma Budimex, symbolicznym zawieszeniem wiechy na ostatniej kondygnacji obiektu, uroczyście zakończył kolejny etap prac budowlanych. W pierwszej fazie kompleksu mieszkaniowego realizowanego w ramach nowoczesnego projektu Grupy Waryński i Polnordu powstały kaskadowe budynki, skupione wokół wydzielonego wewnętrznego patio, w których znajdzie się 179 lokali mieszkalnych. W obiekcie sfinalizowano już realizację wszystkich kondygnacji oraz rozpoczęto prace wykończeniowe.

 

Stacja Kazimierz jest projektem, który ze względu na zastosowane rozwiązania architektoniczne i unikalny industrialny charakter, będzie wyróżniał się na mieszkaniowej mapie warszawskiej Woli. W miejscu dawnych hal montażowych Zakładów Waryńskiego powstają obecnie nowoczesne i dopracowane architektonicznie budynki mieszkalne. Przemiana tych terenów i realizacja Stacji Kazimierz doskonale odzwierciedlają zmiany, jakie w ostatnich latach zaszły również w naszej firmie. Pozytywne efekty realizacji nowej strategii dostrzegamy już dziś. Doskonałe tempo prac generalnego wykonawcy oraz bardzo duże zainteresowanie Klientów ofertą mieszkań Stacji Kazimierz, to tylko niektóre z przykładów o tym świadczących. Jesteśmy przekonani, że nasza praca przyniesie oczekiwany rezultat w postaci kompleksu, który będzie wyjątkowym i przyjaznym miejscem dla przyszłych Mieszkańców – powiedział Jarosław Jankowski, Prezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

 

Pierwszy etap inwestycji Stacja Kazimierz obejmuje realizację kompleksu budynków o zróżnicowanej wysokości, w których znajdzie się 179 mieszkań o powierzchni od 27 do 91 m kw. oraz 5 lokali handlowo-usługowych. Wśród mieszkań zaplanowanych w modernistycznych budynkach Stacji Kazimierz znajdą się zarówno funkcjonalne kawalerki, niewielkie mieszkania 2-pokojowe, jak i 3-, 4- i 5-pokojowe przestronne apartamenty. Wszystkie mieszkania na piętrach posiadają balkony lub loggie, a mieszkania na parterze przestronne ogródki. Co istotne, lokale oferowane w inwestycji oparte są na planach kwadratu i prostokąta, dzięki czemu istnieje możliwość ich swobodnej i niemal nieograniczonej aranżacji. Jest to jeden z czynników, który wpływa na duże zainteresowanie Klientów mieszkaniami w tej fazie projektu. Dotychczas swoich nabywców znalazło już ponad 80 proc. lokali tego etapu.

 

Projekt realizowany przez nas wspólnie z Grupą Waryński jest jedną z najchętniej wybieranych inwestycji przez naszych Klientów. Doceniają oni nie tylko koncepcję urbanistyczną osiedla i najwyższą jakość wykończenia mieszkań, którą gwarantujemy jako deweloper o bogatym doświadczeniu na rynku, ale również doskonałą lokalizację całego kompleksu, w jednej z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic stolicy. To właśnie dogodny dostęp m.in. do zróżnicowanej infrastruktury i licznych terenów zielonych decyduje o atrakcyjności tego miejsca. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego tempa sprzedaży mieszkań i z optymizmem patrzymy w przyszłość – powiedział Tomasz Sznajder, Wiceprezes Zarządu Polnord SA.

 

Zakończenie budowy pierwszego etapu inwestycji Stacja Kazimierz zaplanowano na I kw. 2016 r. Docelowo, w ramach całego projektu powstanie 680 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 42 tys. m kw.

 

Z perspektywy kilku miesięcy możemy z całą stanowczością stwierdzić, że bardzo szybko spłacamy zaufanie, jakim obdarzyły nas Grupa Waryński i Polnord, powierzając naszej firmie realizację pierwszego etapu Stacji Kazimierz. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokiej wiedzy naszych inżynierów oraz współpracy z renomowanymi podwykonawcami, wszystkie prace budowlane przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Jesteśmy przekonani, iż przyszli mieszkańcy osiedla docenią jakość wykończenia i zastosowane technologie, które bezpośrednio przełożą się na ich komfort i funkcjonalność kompleksu – powiedział Radosław Górski, Dyrektor Budownictwa Ogólnego Budimex SA.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Nexity wystartowało ze sprzedażą nowego etapu osiedla City Vibe w Krakowie [WIZUALIZACJE]
Rozpoczęła się sprzedaż II etapu pierwszej w Krakowie inwestycji Nexity Polska – City Vibe przy...
We Wrocławiu trwa rewitalizacja linii kolejowej w kierunku Sobótki i Świdnicy [FILM + ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe realizują za blisko 200 mln zł rewitalizację linii kolejowej z Wrocławia...
Amerykański koncern Gates zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicy
Jeden z liderów na rynku w produkcji zaawansowanych technologicznie pasków gumowych i przewodów, któ...
Develia rozpoczęła we Wrocławiu budowę osiedla Kaskady Różanki [WIZUALIZACJE]
Develia rozpoczęła przedsprzedaż lokali w inwestycji Kaskady Różanki przy ulicy Chorwackiej. De...
Gdańsk: Uni-logistics pierwszym najemcą w Panattoni Park Tricity East VI
Spółka Uni-logistics, specjalizująca się w spedycji morskiej, kolejowej, lotniczej i transporcie dro...
Pierwszy pociąg hybrydowy szykuje się do podróży po Dolnym Śląsku
Pierwszy z sześciu pociągów hybrydowych zamówionych przez Koleje Dolnośląskie dotarł do legnickiej b...
Pod Warszawą powstanie 60 market OBI w Polsce
W aglomeracji warszawskiej ruszyła budowa piątego marketu sieci OBI. Będzie to jednocześnie 60 sklep...
Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiem
Kolejna wielka i znana międzynarodowa firma stawia na Aglomerację Wrocławską i inwestuje w rozwój. F...
W Krakowie trwa budowa nowej wielofunkcyjnej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski, przy ul. Buszka trwa budowa nowej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej (...
Wrocław: Naprzeciwko Toru Wyścigów Konnych powstaje nowy obiekt hotelowy [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu przy ul. Zwycięskiej 3 na osiedlu Krzyki-Partynice, naprzeciwko Toru Wyścigów...