Totalbud stawia „City Corner” na warszawskim Ursynowie Północnym

Totalbud stawia „City Corner” na warszawskim Ursynowie Północnym

Warszawa
REKLAMA
Na mocy kontraktu z firmą deweloperską Novdom Totalbud jest wykonawcą całej konstrukcji budynku mieszkalnego „City Corner”. Umowa opiewa roboty żelbetowe i mury do stanu surowego. Budynek jest wznoszony przy ul. Dzwonniczej na stołecznym Ursynowie Północnym. Obiekt powstaje w ostrych granicach działki budowlanej o powierzchni 1252 m². Projektantem budynku jest pracownia Kaps Architekci. Łączna powierzchnia terenu inwestycji wynosi 1452 m², przy czym na powierzchnię zabudowy przypada 675 m².
Mówi kierownik budowy Magdalena Szlendak: „Dla Totalbudu jest to interesująca budowa, ponieważ mamy tu do czynienia z nietuzinkowym projektem. Z kilku powodów budynek będzie miał reprezentacyjny wygląd. Ma on ciekawe pochylone i podcięte ściany w narożnikach budynku na parterze, które będą wymagały trochę innej technologii wykonania i więcej pracy przy szalowaniu. Równie interesujący jest dach, gdyż jego pokrycie będzie wykonane z płyt włókno-cementowych. Budynek będzie miał wentylowaną elewację złożoną z tych samych płyt. Są to rozwiązania, jakie zazwyczaj stosuje się w dobrej jakości biurowcach, natomiast nie są one typowe w przeciętnym budownictwie mieszkaniowym. Z punktu widzenia firmy budowlanej zawsze dobrze się pracuje, gdy inwestor nie oszczędza na jakości. W mojej ocenie mamy tu do czynienia z dobrymi materiałami, jakich nie stosuje każdy deweloper”.
REKLAMA
„City Corner” jest budynkiem o dwóch kondygnacjach podziemnych (garaże na 44 samochody) oraz czterech nadziemnych. Parter całkowicie zajmą trzy lokale usługowe. Budynek pomieści 27 mieszkań, zarówno kawalerek, jak i apartamentów. Cechą charakterystyczną budynku są niesymetrycznie umieszczone okna, skosy i ożywiające budynek duże przeszklenia na parterze. Budynek zaprojektowany jest w kształcie litery L z elewacjami-pierzejami zlokalizowanymi wzdłuż ul. Dzwonniczej i wewnętrznego osiedlowego ciągu drogowego równoległego do Al. KEN.
Najnowszą budowę Totalbudu komentuje prezes Mariusz Pałka: „Prace przy tej inwestycji biegną zgodnie z harmonogramem. Budowę płyty poziomu zero zakończymy za dwa tygodnie. Stan surowy otwarty planujemy osiągnąć w połowie stycznia przyszłego roku, natomiast zakończenie wszystkich zakontraktowanych prac konstrukcyjnych przypadnie na marzec. Jest to kolejna nasza budowa, gdzie mamy do czynienia z ambitnym i atrakcyjnym obiektem wyróżniającym się swoją architekturą na tle stołecznego budownictwa mieszkaniowego”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA