Warszawski kompleks biurowy Dzielna 60 oficjalnie otwarty

Warszawski kompleks biurowy Dzielna 60 oficjalnie otwarty

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

W dniu 20 marca br. odbyło się galowe otwarcie kompleksu Dzielna 60. Obiekt przeszedł proces gruntownej renowacji i rozbudowy, by zaoferować niepowtarzalne, postindustrialne biura loftowe.

 

W uroczystości udział wzięli twórcy, wykonawcy i użytkownicy kompleksu. Było symboliczne przecięcie wstęgi i toasty oraz wiele wspomnień związanych z okresem modernizacji, kiedy biura były nieprzerwanie wynajmowane. Choć proces rewitalizacji trwał kilka lat, najemcy nie decydowali się zmieniać adresów swoich siedzib. Teraz przedłużają umowy. Dzięki temu, po podpisaniu kilku nowych umów, przy Dzielnej 60 pozostało już niewiele wolnej powierzchni biurowej.

 

Kompleks znajduje się w centrum miasta, ale położony jest w cichej okolicy warszawskiego Muranowa. Tworzy go 5 budynków biurowych usytuowanych u zbiegu ulic Dzielnej, Pawiej i Esperanto, w sąsiedztwie Domu Mody Klif. Ich łączna powierzchnia liczy 20.000 mkw.

 

Historię Dzielnej 60 tak wspomina Jacek Ochnik, prezes zarządu Ochnik Development: Pierwszy raz zobaczyłem ten kompleks 15 lat temu. Choć prace rozpoczęły się o wiele później, już wtedy powstała myśl o jego rewitalizacji. Industrialne budynki dawnych fabryk zdradzały ogromny potencjał. Od tego czasu przeszliśmy długą drogę, szczególnie że była to realizacja nietypowa, ale udało się przywrócić piękno biurowcom, by mogły znów stać się ozdobą Muranowa. Cieszę się, że było nam dane się do tego przyczynić – powiedział ze wzruszeniem podczas uroczystości otwarcia inwestor kompleksu.

REKLAMA

 

Projekt architektoniczny nowej Dzielnej powstał na deskach pracowni architektów Bohdana Ufnalewskiego oraz Zbigniewa Orlińskiego. To wyjątkowa inwestycja. Budynki mają niejednolitą strukturę architektoniczną, która podkreśla ich industrialny charakter. Całość uzupełniają nowoczesne elementy, jak panoramiczna winda, granitowa posadzka wewnętrznego dziedzińca, szklane balustrady i pergole oraz zadaszenia wejść. Imponujące wrażenie robią też duże elewacje części budynków wykonane z ciemnego szkła i alucobondu.

 

Największy biurowiec o nazwie Śródmieście został przebudowany według koncepcji stworzonej przez Biuro Projektów Kazimierski i Ryba. W myśl projektu znalazła się na nim trzykondygnacyjna, szklana nadbudowa, dzięki której w kompleksie przybyło dodatkowo ponad 1000 mkw. powierzchni biurowej.

 

Centralnym punktem kompleksu jest duże, wewnętrzne patio z miejscami do wypoczynku wśród zieleni, na które wychodzi także ogródek kawiarniany, znajdującej się tam restauracji. Osoby pracujące w biurowcach mogą korzystać z ciekawej przestrzeni przeznaczonej do spotkań w Strefie Relaksu oraz bezpłatnego Centrum Konferencyjnego. Lokalizacja budynków w sercu miasta stwarza możliwość różnego rodzaju aktywności również po godzinach pracy. Rowerzyści przy Dzielnej 60 mają zapewniony parking, szatnie i prysznice.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA