Wystartowała budowa osiedla „Apartamenty Syrena”

Wystartowała budowa osiedla „Apartamenty Syrena”

Warszawa
REKLAMA

Od początku listopada na warszawskim Wilanowie trwają prace budowlane przy nowym osiedlu „Apartamenty Syrena”. Inwestycja, której zakończenie planowane jest na II kwartał 2014, ma być częścią Miasteczka Wilanów.


Kameralne osiedle w prestiżowej dzielnicy Warszawy będzie realizowane w dwóch etapach. W pierwszym, właśnie rozpoczętym powstanie 29 mieszkań. Drugi etap zakłada budowę kolejnych 38 lokali. Przy Alei Rzeczypospolitej 17 powstanie pięciokondygnacyjny budynek z jedno-, dwu- i trzypokojowymi apartamentami. Mieszkania będą miały od 33 do 93 m kw. powierzchni. Parter zostanie zagospodarowany jako część usługowo-biurowa. Jednym z najemców będzie sklep Simply Market o powierzchni 1,6 tys. m kw. Na dachu obiektu znajdą się przestronne tarasy.


Osoby zainteresowane zamieszkaniem w „Apartamentach Syrena” będą musiały zapłacić od 6,3 do 8,3 tys. złotych brutto za 1 m kw. lokalu. Obecnie w ofercie najmu dostępne jest 17 lokali, a ich cena waha się od 272,4 tys. zł (jednopokojowe mieszkanie o powierzchni 39,5 m kw.) aż po 599 tys. złotych (3-pokojowy apartament o powierzchni 93 m kw.).

REKLAMA


Niewątpliwym atutem lokalizacji inwestycji jest jej położenie w pobliżu terenów zielonych i historycznych budowli m.in. rezydencji królewskiej, wzniesionej w XVII wieku dla króla Jana III Sobieskiego wraz z otaczającym ją parkiem.


Docelowo osiedle będzie częścią większego założenia urbanistycznego o nazwie Miasteczko Wilanów będącego tzw. miastem w mieście, na które składa się dobrze rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa obejmująca m.in. sklepy, placówki bankowe, przychodnie lekarskie, gabinety dentystyczne oraz kawiarnie, restauracje czy salony SPA.

Inwestorem osiedla „Apartamenty Syrena” jest Sirena Projekt będąca własnością hiszpańskiej firmy PROMOIKOS, który posiada 30-letnie doświadczenie w branży budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego. Głównym wykonawcą inwestycji jest Katler Sp. z o.o., a autorem projektu firma WADECO. Za komercjalizację osiedla odpowiada Emmerson S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA