DODAJ

Znany deweloper oddaje działkę pod szkolne boisko w Warszawie

Warszawa
Znany deweloper oddaje działkę
Kajtman
2019-11-18 12:04:52
15 listopada została podpisana umowa na mocy której firma Longbridge przekazała dzielnicy Ursynów działkę przy ul. Zaruby, sąsiadującą z działką na której obecnie budowana jest szkoła podstawowa. Dzięki temu będzie mogło powstać szkolne boisko lub rozbudowa szkoły. W zamian za to firma otrzyma od miasta mniejszą działkę na Woli dopłacając za nią miastu ponad 5 mln złotych. To pierwsza w Polsce umowa dotycząca wymiany działek należących do innych jednostek terytorialnych.

Umowa zamiany działek jest ukoronowaniem 2-letnich negocjacji pomiędzy firmą Longbridge a miastem. W zamian firma Longbridge otrzymała działkę na Woli, u zbiegu Al. Solidarności i ul. Żelaznej. 

Działka na Kabatach, którą deweloper przekazał dzielnicy to tylko część terenu należącego do firmy Longbridge w tej okolicy. Na terenach sąsiadujących z budowaną szkołą, w pierwszej linii od Lasu Kabackiego deweloper rozpoczął budowę kameralnego osiedla budynków apartamentowych, w ramach którego docelowo ma powstać 6 apartamentowców. 

Jesteśmy obecni na Kabatach, bo doceniamy potencjał tej lokalizacji – bliskość natury, dobrą komunikację, a jednocześnie zapotrzebowanie na nowoczesne budownictwo w wyższym standardzie. Wiemy, że mieszkańcy nie mogą żyć bez odpowiedniej infrastruktury, edukacji i usług. Chcemy wspierać potrzeby lokalnej społeczności, bo relacje, jakie budujemy w tym biznesie – podobnie jak nasze budynki – trwają latami. Oczywiście jesteśmy firmą komercyjną, ale równie ważne jest całe otoczenie. Dlatego kiedy miasto zaproponowało nam wymianę przystaliśmy na to, mimo że projekt budowy apartamentowców na tym terenie był już dość zaawansowany. Przygotowania do tej inwestycji rozpoczęliśmy ponad 10 lat temu, kiedy terenu nie obejmował jeszcze obecny plan zagospodarowania skupując wąskie działki i wyjaśniając sprawy właścicielskie – mówi Marcin Szulc, prezes firmy Longbridge. 

Na działce, którą deweloper otrzymał na Woli w zamian za teren na Kabatach, planowana jest zabudowa mieszkaniowa. 

Longbridge jest doświadczoną firmą deweloperską, znaną z projektów mieszkaniowych w Warszawie i innych miastach w Polsce. Główne atuty projektów Longbridge to klasyczna architektura, funkcjonalność, wysoki standard budowania, komfortowe układy przestrzenne i świetna lokalizacja. Portfolio firmy obejmuje między innymi inwestycje w Warszawie, Pruszkowie Poznaniu i Wrocławiu. W fazie przygotowań są też projekty osiedli w Szczecinie i Bydgoszczy.

Źródło: materiały prasowe