We Wrocławiu dobiega końca budowa wielofunkcyjnego kompleksu biurowo-hotelowego B10 fot. Jakub Zazula

We Wrocławiu dobiega końca budowa wielofunkcyjnego kompleksu biurowo-hotelowego B10

FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Dobiega końca realizacja najnowszej inwestycji Vastint Poland Sp. z o.o. w stolicy Dolnego Śląska. Przy ulicy Bolkowskiej 10 powstaje wielofunkcyjny kompleks biurowo-hotelowy. Inwestycja zlokalizowana jest tuż obok kompleksu biurowego Wrocław Business Garden, który również był przedsięwzięciem zrealizowanym we Wrocławiu przez tego inwestora.

B10 powstaje na działce o powierzchni ok. 1 ha, zlokalizowanej na wprost stacji kolejowej Mikołajów i mającej dostęp do ul. Legnickiej. Inwestycja obejmuje budowę sześciokondygnacyjnego budynku biurowego, podobnej wysokości hotelu na wynajem długoterminowy oraz garaży podziemnych, które pomieszczą w sumie 337 miejsc parkingowych. Dodatkowo, wokół projektu zostanie poprawiona infrastruktura wodno-kanalizacyjna i drogowa.

Biurowiec o szklanej fasadzie został zaprojektowany jako obiekt modułowy w kształcie litery H, nawiązujący bezpośrednio do budynków sąsiadującego kompleksu Business Garden. W obiekcie będą funkcjonować dwa wejścia – główne, położone od strony drogi wewnętrznej oraz dodatkowe, które będzie zapewniało bezpośredni dostęp od strony hotelu.

Biurowiec, o powierzchni użytkowej ok. 14 500 mkw., zaoferuje elastyczną w aranżacji i dobrze doświetloną przestrzeń typu "open-space", którą można swobodnie dzielić na mniejsze moduły.

Projekt architektoniczny biurowca przygotowany przez pracownię APA Wojciechowski jest zgodny z wytycznymi zrównoważonego budownictwa i będzie ubiegać się o certyfikat LEED, co najmniej na poziomie Gold. Budynek jest przykładem zastosowania rozwiązań pro-ekologicznych, ze szczególnym naciskiem na projektowanie nadające się do recyklingu, zdrowe materiały, energooszczędność i retencję wód opadowych. Stworzenie przyjaznej dla środowiska konstrukcji oznacza również, że projekt zapewnia wysoki poziom komfortu i użyteczności dla najemców budynku.

APA Wojciechowski
APA Wojciechowski
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Natomiast budynek hotelowy, o powierzchni najmu ok. 5 500 mkw., pomieści 116 pokoi, które będzie można rezerwować na dłuższy pobyt, recepcję oraz małą restaurację. Będzie on zarządzany przez spółkę Hotel Co51, należącą do Grupy Vastint. Pomiędzy biurowcem a hotelem zaplanowano szeroki dziedziniec, pozostawiający dużo miejsca dla pracujących tam osób, gości i przechodniów.

– Projektując zespół budynków B10 staraliśmy się tak zakomponować bryły i zaprojektować zieleń oraz przestrzenie otwarte, by powiązania z Business Garden były dla oglądającego oczywiste. Nie jest to jednak proste powielenie schematu. Nowa funkcja – hotel – oraz udoskonalone rozwiązania urozmaicą architekturę nowej zabudowy – komentuje Szymon Wojciechowski, APA Wojciechowski.

APA Wojciechowski
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest znana polska pracownia APA Wojciechowski. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Mostostal Warszawa S.A. Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na dzień 15 grudnia 2022 r.

Przypomnijmy, miasto zorganizowało pisemny przetarg na sprzedaż tej nieruchomości w październiku 2017 roku. Cena wywoławcza wynosiła wówczas 5 mln 235 tys. zł netto. Najkorzystniejszą ofertę, zdaniem komisji, złożył Vastint. Zaoferował 8 mln 1 tys. zł.

Więcej zdjęć dostępnych jest w galerii inwestycji.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
A4(gość)
Jak bedzie rozwiązany problem dziadoparkingu przy Bolkowskiej? BTW. Drzewa, które rosną dookoła najlepsze lata mają już za sobą.

Powierzchnie biurowe w B10

B10

Dostępna powierzchnia: 13621 m2
 • status budynku: w budowie
 • dostępność: Od zaraz
 • klasa budynku: A
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 14.50
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/84.0
 • światłowód
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit
 • dwa źródła zasilania