We Wrocławiu powstaje kolejny miejski Aquapark Wrocławski Park Wodny S.A.

We Wrocławiu powstaje kolejny miejski Aquapark

ZDJĘCIA
REKLAMA

W stolicy Dolnego Śląska postępują zaawansowane prace na budowie kolejnego aquaparku. Nie będzie to obiekt wielkości pierwszego parku wodnego we Wrocławiu, który znajduje się przy ul. Borowskiej. Nowy kompleks basenowy, który powstaje w dzielnicy Psie Pole, na osiedlu Zakrzów przy ul. Wilanowskiej będzie mniejszy. To będzie kopia mini-aquaparku, który miasto wybudowało na Brochowie.

Nowy kompleks przy ul. Wilanowskiej 31 zaprojektowało i buduje konsorcjum firm Mosty Łódź S.A. oraz Magnitudo Sp. z o.o. Inwestorem jest Wrocławski Park Wodny S.A., spółka należąca do gminy Wrocław.

Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie 39,5 mln zł. Otwarcie obiektu nastąpi prawdopodobnie w połowie roku.

Basen przy ulicy Wilanowskiej 31, powstający w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 44, będzie bliźniaczo podobny do istniejącego kompleksu przy ul. Polnej 10 na Brochowie będzie wyposażony zostanie w trzy niecki basenowe, jacuzzi, strefę fitness, która będzie składała się z trzech sal zajęciowych i siłowni oraz saunarium, gdzie goście będą mogli skorzystać z uroków saun fińskich i parowych.

Nie zabraknie także basenu letniego z podgrzewaną wodą, co w znacznym stopniu zwiększy komfort użytkowania. Teren wokół obiektu zostanie odpowiednio zagospodarowany, z budową niezbędnej infrastruktury parkingowej włącznie.

Technologicznie obiekt ma być nisko energochłonny i wyposażony w system kogeneracji, czyli odzysku wód popłucznych i wód opadowych. Również w zakresie automatyki i zarządzania obiektem, inwestycja przy Wilanowskiej będzie stanowiła wzorzec proekologicznych i niskokosztowych rozwiązań.

Wszystko to ma sprawić, że koszt utrzymania tego kompleksu ma być jak najniższy.

Obecnie na terenie kompleksu na Zakrzowie trwają prace wykończeniowe na wszystkich kondygnacjach budynku. Wykonawca jest też w trakcie brukowania parkingu oraz nasadzanie drzew. Prowadzone są również prace wykończeniowe na terenie basenów, saunarium i strefy fitness. Urządzenia służące do ogrzewania budynku, centrale wentylacyjne i cała technologia basenowa oraz już działają.

REKLAMA

Kolejnym etapem prac prowadzonych na terenie obiektu będzie napełniane wodą niecek basenowych.

Wrocławski Park Wodny S.A.
Wrocławski Park Wodny S.A.
Wrocławski Park Wodny S.A.
Wrocławski Park Wodny S.A.
Wrocławski Park Wodny S.A.

Basen na Zakrzowie powstaje w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 44

Dzieci z tej placówki będą mogły z niego korzystać w ramach lekcji WF. Jednak na co dzień basen ma być także dostępny dla mieszkańców Wrocławia i okolic. Na razie nie są jeszcze znane ceny biletów, ale prawdopodobnie będą one podobne lub takie same jak na basenie na Brochowie, na którym za godzinę płaci się 33 złote, za dwie godziny - 40 złotych, a za cały dzień jest to 50 złotych.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Ab(gość)
Jak nie na wysokim poziomie to lepiej miskę z wodą
REKLAMA