We Wrocławiu powstaje nowa, duża wielofunkcyjna hala sportowa ASPA Pracownia Architektoniczna

We Wrocławiu powstaje nowa, duża wielofunkcyjna hala sportowa

FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
REKLAMA

Postępują prace na budowie nowej, wielofunkcyjnej hali sportowej na wrocławskich Kłokoczycach. Inwestycja powstaje na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław przy ul. Kłokoczyckiej w dzielnicy Psie Pole.

Hala ukończona jest aktualnie w około 60%. Dobiegają końca prace zewnętrzne, a front robót powoli przenosi się do wnętrz powstającego obiektu.

Generalnym wykonawcą inwestycji realizowanej w trybie "zaprojektuj i zbuduj" jest firma Strabag. Obiekt realizowany jest dzięki współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wrocław, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław. Projekt architektoniczny przygotowała ASPA Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o. Sp. k. z Wrocławia.

Budynek został zaprojektowany w ten sposób, żeby jednocześnie nad swoją formą pracowali reprezentanci "królowej sportu" oraz zawodniczki Ślęzy Wrocław. Nowoczesne rozwiązania sprawią, że trybuny (z możliwością ewentualnej rozbudowy) zapewnią kibicom optymalne warunki do dopingowania zarówno lekkoatletów, jak i przedstawicieli sportów drużynowych.

Planowany koniec realizacji inwestycji to I kwartał 2023 roku.

– W ramach programu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu" wybudowaliśmy kilkadziesiąt zewnętrznych obiektów lekkoatletycznych. To, czego brakowało, to kryty, całoroczny obiekt pozwalający na prowadzenie wszechstronnych treningów lekkoatletów. Bardzo nam zależy, aby Dolny Śląsk utrzymał pozycję sportowego lidera na mapie Polski, a nasi sportowcy mogli korzystać z obiektów o najwyższych standardach. Tylko w ten sposób utalentowani młodzi sportowcy z Dolnego Śląska będą doskonalić swoje talenty i rywalizować na najwyższym poziomie – podkreśla marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Wrocław TV / youtube.com
Wrocław TV / youtube.com
Wrocław TV / youtube.com
Wrocław TV / youtube.com
Wrocław TV / youtube.com
REKLAMA
Wrocław TV / youtube.com
Wrocław TV / youtube.com
Wrocław TV / youtube.com
Wrocław TV / youtube.com
Wrocław TV / youtube.com

Przypomnijmy, że powstająca za ponad 55 milionów złotych wielofunkcyjna hala sportowa przede wszystkim będzie służyć lekkoatletom z Dolnego Śląska, którzy od dawna wyczekiwali takiego obiektu w naszym województwie. Zawodnicy będą mogli korzystać między innymi z czterotorowej bieżni 200 m, skoczni w dal, skoczni wzwyż oraz skoczni do skoku o tyczce czy rzutni do pchnięcia kulą. W planach przewidziana jest również profesjonalnie wyposażona strefa fitness oraz siłownie.

– Na ostatnich igrzyskach w Tokio polscy lekkoatleci zdobyli aż dziewięć z 14 medali całej naszej olimpijskiej misji. I tylko przedstawiciele tej pięknej dyscypliny wrócili do kraju ze złotem. Tym samym potwierdzili, że jest ona w granicach Polski prawdziwą królową sportu. Dlatego niezmiernie się cieszę, że już niebawem królowa będzie miała gdzie się skryć we Wrocławiu pod dachem, a nasi lekkoatleci otrzymają piękny, funkcjonalny i całoroczny obiekt, który pomoże wykuwać kolejne sukcesy. Warto pamiętać, że dopiero co oddaliśmy do użytku zrewitalizowany stadion przy ul. Witelona, zatem taka baza sprawi, iż w naszym mieście pojawią się wreszcie przyjazne warunki do sportowego rozwoju lekkoatletów. A jednocześnie zyskają koszykarki Ślęzy, którym mocno kibicuję, i które pięknie się w ostatnich latach odrodziły, będąc efektowną wizytówką Wrocławia – opowiada prezydent miasta Wrocławia, Jacek Sutryk.

ASPA Pracownia Architektoniczna
ASPA Pracownia Architektoniczna
ASPA Pracownia Architektoniczna
ASPA Pracownia Architektoniczna

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA