We Wrocławiu zostanie wybudowane kolejne nowe, duże prywatne przedszkole ze żłobkiem Materiały inwestora

We Wrocławiu zostanie wybudowane kolejne nowe, duże prywatne przedszkole ze żłobkiem

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

We Wrocławiu zostanie wybudowane kolejne nowe, prywatne przedszkole ze żłobkiem. Tym razem w zachodniej części Wrocławia, na Stabłowicach. Inwestycja ta jest bardzo oczekiwana przez mieszkańców tej części miasta. Stabłowice od kilku lat przeżywają szybki rozwój, powstaje tu wiele nowych inwestycji mieszkaniowych.

3 marca inwestor - Ogólnopolski Operator Oświaty (dawniej funkcjonujący pod nazwą Fundacja Familijny Poznań) otrzymał pozwolenie na budowę budynku przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Starogajowej na wrocławskich Stabłowicach (osiedle Leśnica), na działce nr AR_30.184/3 (Obręb 026401_1.0045).

Będzie to obiekt dla prawie 300 dzieci (w tym 50 miejsc, to miejsca żłobkowe) o kubaturze 8468 m3. Za projekt architektoniczny odpowiada architekt Marcin Winkowski.

Przedszkole powstanie blisko zbiegu ulic Przesieckiej i Starogajowej. Chodzi o grunt rolny (porośnięty drzewami i krzewami) na przy ul. Starogajowej na wrocławskich Stabłowicach, nad strumieniem Stabłówka (prawobrzeżny dopływ Bystrzycy).

Co bardzo ważne, będzie funkcjonować na identycznych zasadach rekrutacji, odpłatności, opieki itd. jak przedszkola prowadzone przez miasto.

gn.um.wroc.pl

Przypomnijmy, pod koniec 2020 roku miasto Wrocław rozstrzygnęło nieograniczony, pisemny przetarg na oddanie gruntu pod budowę tego kompleksu przedszkolno-żłobkowego w użytkowanie wieczyste. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Inwestor - Ogólnopolski Operator Oświaty otrzymał grunt ale jednocześnie został zobowiązany do wybudowania na tym terenie przedszkola. Cena wywoławcza ustalona przez miasto Wrocław wynosiła 950 000 zł. Inwestor zapłacił za nią milion złotych.

Powierzchnia działek nr 69/13 i 184/3, przeznaczonych w planie miejscowym pod usługi, wynosi 4 052 mkw. Użytkownik wieczysty będzie musiał zapewnić na jej terenie miejsca postojowe dla potrzeb rodziców odwożonych dzieci (w obszarze ul. Starogajowej nie ma takiej możliwości), a także piesze dojście do placówki. Jej budowę rozpocznie najpóźniej 1,5 roku od daty nabycia nieruchomości, a skończy w 3 lata od tego samego dnia.

REKLAMA

Nowe przedszkole wraz z oddziałem żłobkowym przy ul. Starogajowej na wrocławskich Stabłowicach ma być gotowe w 2023 roku.

Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

O inwestorze:

Ogólnopolski Operator Oświaty (poprzednia nazwa Fundacja Familijny Poznań) została założona we wrześniu 2001 roku przez prof. dr hab.med. Andrzeja Grzybowskiego , jako organizacja pozarządowa, działająca na rzecz interesu publicznego. W 2004 roku otrzymała status organizacji pożytku publicznego. Od momentu powstania, Fundacja pomogła kilkudziesięciu tysiącom osób w ramach szkoleń, bezpłatnego poradnictwa prawnego oraz w prowadzeniu placówek opiekuńczych, edukacyjnych i socjoterapeutycznych. Zrealizowała kilkaset projektów dotowanych przez różnego rodzaju podmioty.

Priorytetem Fundacji stała się reakcja na, samodzielnie zdiagnozowany w 2004 roku, problem niskiego upowszechnienia edukacji przedszkolnej, który wynikał z warunków ekonomicznych rodzin z dziećmi oraz braku dostępnej oferty w miejscu ich zamieszkania. Zdając sobie sprawę, jak ważny jest ten okres życia w rozwoju każdego dziecka, Fundacja uruchomiła unikatową w skali kraju sieć ośrodków przedszkolnych, które zapewniały bezpłatną, pięciogodzinną opiekę nad dziećmi.

Fundacja utworzyła 300 placówek przedszkolnych na terenie całego kraju pozyskując na ten cel ponad 56 mln zł ze środków zewnętrznych. Aktualnie Fundacja prowadzi działalność w 60 lokalizacjach, kierując swoją ofertę do najmłodszychżłobki, przedszkola i szkoły podstawowe. Po 18 latach dynamicznego rozwoju i poszerzania zakresu oddziaływania, Fundacja otrzymała nową nazwę, która obecnie brzmi - OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY. Oddaje ona charakter działalności Fundacji i odpowiada zakresowi działań jakie podejmuje.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Xbdisdichs(gość)
Cndkdkkcvns bxjskdkj ckdksbcjj fjfbs. ?
REKLAMA